BU OKUL KAPANMAMALI!..

İlçemizin 16 mezrası ile en fazla mezrası olan köyü Kavaloluğu İlkokulu öğrencileri Gençlik Merkezinin güzel bir etkinliği ile çok farklı bir gün yaşadılar.

2013 yılında kapanan okul, YABO’daki olumsuz durumlar nedeni ile öğrenci velilerinin kararlı duruşu ile yeniden açılmıştı.

10 öğrencinin öğrenim gördüğü Kavaloluğu merkezdeki taş mektep, tadilata alınarak 2017-2018 eğitim döneminde yeniden açılmış olup, öğretime devam ediyor. Ancak bu dönem 4 öğrencinin mezun olması ile yeniden kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Önümüzdeki dönem Terzili mezrasındaki  çocukların Yatılı Bölge Okulundan alınarak Kavaloluğu İlkokuluna kayıt yaptırması okulun kapanmaması için büyük önem arz ediyor.

ÇOCUKLAR BELKİ DE BÖYLE GÜZEL BİR GÜN YAŞAMADILAR?

3 Mayıs 2019 Cuma günü Basın Özgürlüğü günü ile Türkçüler Bayramının kutlandığı bir tarih ama Kavaloluğu öğrencileri için daha farklı bir iklimde geçti. Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel başkanlığındaki Gençlik liderleri, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu ve diğer okulların gönüllü gençleri düzenledikleri etkinlikle çocukların gönüllerini fethettiler. Etkinlik sonrasında “Bu ablalarınız ve abileriniz önümüzdeki yıl yine gelsin mi?”  sorusuna on öğrencinin EVET cevabı adeta okulu inletirken, çocuklar o günün bitmesini hiç istemiyorlardı.

Yorum Ekle