Amasya İtimat

BORABOY’DA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

_MG_9005 IMG_8970 IMG_8982 IMG_8989Amasya Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ilçemiz Toplum Sağlığı Merkezi Boraboy Gölü‘nde “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlendi.
7 Şubat 2015 Cumartesi günü saat:01.30 ‘ da başlayan Boraboy Gölü çevresindeki iki kilometrelik parkurda gerçekleştirilen yürüyüşün ardından açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz, obezitenin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ‘de de çok önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi.
Kronik hastalıklarda ölüm oranının yüzde 50’ye vardığını, bunda da en büyük etkenin hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme olduğunu ifade eden Nergiz, “Bu kapsamda herkese ailece hareketli hayat ve sağlıklı beslenme tavsiye ediyoruz. Basit tedbirlerle hayatımızı sağlıklı yürütebiliriz. Bu kapsamda yemek porsiyonlarımızı küçülterek, gece yatmadan önce yemeklerimizi azaltarak, asansör yerine merdiven tercih ederek, otobüs duraklarına gelmeden inip yürüyerek, hafta sonları da bisiklete binerek sağlıklı ve hareketli bir yaşam tarzı benimsemiş oluruz” dedi.
Yürüyüşe katılan Kaymakam Emin Kaymak da hareketsiz yaşamın önlenmesi için düzenlenen yürüyüşün kendisini mutlu ettiğini kaydederek, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.
Yürüyüşe ; Kaymakam Emin Kaymak,Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Öner Nergiz, İl Müdür Yardımcısı Erhan Zengin,Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Müftüsü Harun Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, köy muhtarı Seyit Ahmet Ertekin,Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi personeli katıldılar.

 

 _MG_9005 IMG_8982 IMG_8970 IMG_8989_MG_8999 IMG_8972

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.