BORABOY’DA DOĞAYA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

12-22 Haziran tarihleri arasında kutlanmakta olan Amasya Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 17 Haziran 2012 Pazar günü Taşova’nın zümrüt gerdanlığı mesire alanı Boraboy Gölü‘nde Doğaya Saygı Yürüyüşü yapıldı.

Amasya Valiliği, Amasya Orman Bölge Müdürlüğü, Taşova Kaymakamlığı ve Taşova Orman İşletme Şefliği tarafından düzenlenen etkinlik renkli ve coşkulu geçti. Doğa yürüyüşü etkinliğine Amasya Valisi Abdil Celiz Öz ve Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan başta olmak üzere ilimizin ve ilçelerimizin yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Önce Baroboy Gölü çevresinde yürüyüşle başlayan etkinliğe Boraboy mesire alanda folklor gösterisi, müzik sunumu ve Gümüşhücıköy Gümüşüy Okçuluk Derneği üyelerinin ok atışı yarışı gösterileriyle devam edildi. Ayrıca yabancı ülkelerden gelen konukların gösterileri de ilgiyle izlendi. Amasya Valisi Abdil Celiz Öz konuşmasında böyle güzel bir etkinliğin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara ve organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.