Bir Türkiye rekoru: ÜLKEMİZİN EN GENÇ 3. MUHTARI OLDU

31 Mart 2019 günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Türkiye genelinde en genç muhtar adaylarından biri olan Erdem Sayar yirmi bir yaşında muhtar seçilerek bir Türkiye rekoruna imza attı.

Mardin Derik ilçesinde 18 yaşındaki Barış Yaşar, Göktaş mahallesine muhtar oldu. Yine Şanlıurfa-Hilvan ilçesi Söğütlü mahallesi muhtarlığını 19 yaşındaki Uğur Alan aldı.

Çorum -Merkez Kale mahallesine 18 yaşında muhtar adayı olan Hilal Demiral, Kahramanmaraş Hacı Bayram Veli mahallesine 18 yaşında muhtar adayı olan İbrahim Durak, İstanbul- Bağcılar Kazım Karabekir mahallesine 19 yaşında muhtar adayı olan Şafak Can Arıcı ve Kırıkkale Merkez Sanayi mahallesine 18 yaşında muhtar adayı olan Mustafa Tekin seçimi kaybettiler.

Böylece Durucasu köyü muhtarlığına seçilen Erdem Sayar,ülkemizin en genç muhtarlar sıralamasında ilk üçe girdi.

Durucasu Köyü Muhtarı Erdem Sayar gazetemize yaptığı açıklamada: “Durucasu köyü halkı beni bu göreve layık gördüğü için en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Oy veren ya da vermeyenin bizim için hiç bir farkı yoktur. Bu köy hepimizin, ve köyümüz ortak düşüncelerimizle ve kararlarımızla değişecek ve gelişecektir. Telefonla arayıp veya sosyal medya üzerinden tebrik eden herkese teşekkür ederim.” dedi

Yorum Ekle