Amasya İtimat

BELEVİ DERNEĞİNDEN ÖZLEM DOLU BULUŞMA

Taşova Belevi Köyü Derneği, dört yıl aradan sonra üyeleri ve köylüleri ile Başakşehir Belediyedi Şamlar Piknik alanında 3 Eylül 2023 Pazar günü yaptığı güzel bir organizasyonla bir araya geldiler.

1997 yılında kurulan ve 2012 yılında Dernek başkanlığına gelip 11 yıldır bu görev başarı ile yürüten Hacı Taşova başkan bu defa da Pandemi ve Orman yangınlarına tedbiren yasaklanan piknik organizasyonları 2023 yılı için hasretle beklenen bir büyük buluşmaya sahne oldu.

Günler öncesinde çalışmalarına başlanan Piknik şöleni ile ilgili hayli mesai harcayan Başkan  Taşova ve yönetimi Programın tüm incelik ve detaylarını 11 yılın görev sorumluluğu içinde eksiksiz yapılması organizasyona katılım sağlayan tüm misafirlerinin memnun ayrılmasına vesile oldu.

Başkan Hacı Taşova  ve yönetim kurulu Emin Aydın- Hasan Sarı-Eyüp Namlı-Halil Berber- Bekir Can Mercan –Ahmet Yayla, Protokol ve misafirlerinin ağırlanması, Yemek ve karşılanmaları sahne programları ve Sponsorlarına ilgileri ile organizasyonda göz doldurdu.

 

Taşova Mobilya Yönetim kurulu Başkanı Ömer Taşova’nın Ana Sponsorluğunda yapılan programın sunuculuğunu Salih Turgut yaparken, Sahnede ve ses siteminde Piyanist Alpaslan Uzun sahne aldı .

GELENEKSEL AĞALIK
2023 yılı Piknik Ağası ünvanını Armağan Telekominakasyon Cavit Armağan’ın oğlu gençlere örnek olarak Mevlüt Can Armağan en yüksek bedeli vererek aldı.

Ağalık elbisesini giyerek Protokol misafirleri ile yemek yiyen Genç Ağa Mevlüt Can Armağan tüm katılımcılar tarafından tebrik edildi. Davul zurna eşliğinde tüm etkinlik alanını dolaşarak katılımcıları selamladı.

 

Dernek Başkanı Hacı Taşova açılış konuşmasında; ”Elimizde olmayan nedenlerle Pandemi ve yangın tedbirleri münasebetiyle yapamadığımız ancak özlemle beklediğimiz Birlik ve beraberliğimize büyük katkısı olan etkinliğimize katılım sağlayan üyemiz ve köylülerimize ayrıca protokolümüze, katılım sağlayan siyasi partilerimizin değerli temsilcilerine, Derneklerimizin Başkan ve yönetimlerine teşekkür ederim. Bu güzel etkinliğimize başta Ana Sponsor olan Taşova Mobilya Ömer Taşova ve Dernek üyelerimiz, işyeri sahibi abilerime, kardeşlerime Piyanistimiz Alpaslan Uzun ve Sunucu ağabeyimiz Salih Turgut’a çok çok teşekkür ederim. Ayrıca Başakşehir Belediye Başkanımız ve tüm çalışanlarına bizim etkinlik alanında rahat ve huzur içinde program yapmamıza vesile olan zabıtamıza da teşekkür ederim.’’dedi.

 

 

 

Yorum Ekle