BAŞKAN ÖZTÜRK ASFALT ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk şehir içi yol çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bu kapsamda Mustafa Kemal Caddesi boyunca 1700 metrelik yol sıcak asfaltla kaplanmaya başladığını belirten Öztürk:

“Bahar aylarının yağışlı geçmesi yol ve kaldırım yapım ve yenileme çalışmalarımızın aksamasına neden oldu. Hava şartlarının iyileşmesi ile hem kilitli parke taşı döşeme ve kaldırım çalışmaları ile birlikte ana taşıyıcı yollarımızın bir kısmını da bitümlü sıcak asfaltla kaplama çalışmalarımıza başladık. İlçe genelinde yaklaşık 4 kilometrelik alanı bitümlü sıcak asfalt ile kaplayacağız. Mustafa Kemal caddesinin Özel İdare Şefliğine kadar olan kısmı, Pazarcılar Caddesi ve Yeni Yol Caddesinin bu şekilde tamamlanacak.

Belediye olarak 2014 yılında 15 kilometrelik alanı sathi asfalt ile kapladık. Ancak hava şartlarından dolayı yapılan bu yollarımız fazla uzun ömürlü olmadı. Yapılan değerlendirmeler sonucu uzun ömürlü olmayan sathi asfaltın yerine daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan bitümlü sıcak asfalt yapma kararı aldık.

Ayrıca Mustafa Kemal caddesinin bir bölümünü bisiklet yolu olarak düzenleyip ilçemize ilk bisiklet yolunu da kazandırmış olacağız. Bu yıl içerisinde şu ana kadar ilçe genelinde bin metre kare yolu da kilitli parke taşı ile kapladık. Bu çalışmalarda Vali’liğimiz, İl Özel İdare Genel Sekreterliğimiz ekipmanları ve personelleri ile gereken her türlü katkıyı sunuyorlar.Emeği geçen herkese   ilçem adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.” dedi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.