Amasya İtimat

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİR VALİ

Belediye Başkanlığı seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde dikkatler iyiden iyiye bu yöne kaymaya başladı. Tek kazananın olacağı seçimlerde huzur ortamında sonuçlanması tek dileğimiz.  Bu vesile ile aday olan ve olacak Taşova sevdalılarına başarılar dilerim.           

 Geçenlerde Taşova ile ilgili web sitelerine bakarken belediyemiz başkanlığını yapmış böylelikle;  ilçemize emeği geçen büyüklerimizin resmini ve görev yaptığı yılları incelerken, içlerinden bir tanesinin resmi dikkatimi çekti; Belki kendisini bizzat tanımadım ama evimdeki eski resimlerden kendisini hatırlıyordum. Şu an Siirt Valisi olan Necati Şentürk’ten bahsediyorum.

 

          Belki de Necati beyi ilçemizde görev almış diğer Kaymakamlardan ayıran, asli görevi olan Kaymakamlığın yanında Belediye Başkanlığımızı da yapmış olması, bu pek karşılaşılan bir şey değil. Ancak askeri yönetim çerçevesinde Necati Şentürk iki görevi yaparak, Taşova için tek kendisi için ise özel bir tecrübe kazandırdığı  kesin.  İlk görev yeri yine Taşova olan Necati Şentürk’ü bu arada tanıtalım.

          Kemah ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Şentürk, 1953 yılında Erzincan’da doğdu. 1976’da Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi siyaset ve idare bölümünden mezun oldu. Stajer Kaymakamlık süresini tamamlaması ile 1979’da ilk görev yeri olan ilçemiz Taşova’ya atandı.1981 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra tekrar ilçemize dönen Necati Şentürk sırası ile 1983 Mardin Ömerli Kaymakamlığı, 1985 Haymana Kaymakamlığı 1989, Elmadağ Kaymakamlığı, 1993 Eyüp Kaymakamlığı,  1997 Kağıthane Kaymakamlığı,1998 Edirne Vali Yardımcılığı, başarılarından dolayı 2003’de İstanbul Vali Yardımcılığına gelen Necati Şentürk, 2007 bakanlar kurulu kararı ile Siirt Valiliğine atandı.                                       

        İlçemize emeği geçen, gelen her bir Kaymakam ve Belediye Başkanlarına teşekkür ederiz. Ancak hayatının ilklerini bizimle beraber yaşayan Necati beyi seneler sonrasında hatırlamak ve hatırlatmak  iki istekten ikincisi,  asıl amaç ise haziran ayında il asayiş toplantısında kalp krizi geçirmesi ve akabinde açık kalp ameliyatı olan eski belediye başkanı hala istirahatte ve bayramdan önceki hafta görevinin başında olacak.

  Bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimin yanında sağlıklı bir yaşam dilerim.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.