Bayan Hentbol Milli Takımın Hedefi Galip Gelmek

A Milli bayan hentbol takımı baş antrenörü Birol Ünsal  2018 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup’ta 30 Mayıs Çarşamba günü oynayacakları İspanya maçını hentbolun geleceği için  kazanmak istediklerini söyledi.

A Milli Kadın Hentbol Takımı Başantrenörü Ünsal yaptığı açıklamada Yeni oyuncularla yeni hedeflere doğru çalışmak zorunda olduklarını belirterek

“Avrupa şampiyonası elemeleri için şu an grubumuzda üçüncü  durumdayız.Grubumuzda İspanya ve Almanya önemli avantaj sağladılar.Biz Litvanya maçları ile takımımızı toparladık.

Kolay bir maç olmayacak ama Amasya’da oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz.Grubumuzda şansımızında çok olmadığını biliyoruz ama bu milli bir maç ve hentbolun geleceği için kazanmak istiyoruz.

Ligimizde üst sıralarda ki takımlarda oynayan oyuncumuz az,  dolayısı ile ligimizin daha genç daha gelecek vadaden oyunculardan oluşan bir takım kurmaya çalıştık.

Zamanla bu takımımızın daha iyi olacağını düşünüyorum.Artık tecrübeli oyunculara ihtiyaç yok.Kısa vadade milli takımımızın bir hedefi yok.Yeni oyuncularla yeni hedeflere doğru çalışmak zorundayız bu doğrultuda bir kadro oluşturduk ama maçın yükünü kaldırabilecek düzeyde tecrübeli oyuncularımızda var genç oyuncularımız arasında.

Tüm Amasya halkını maça davet eden Ünsal

Milli maçların havası her zaman farklıdır ve bizim insanımız ülkesine bayragına sahip çıkacağı günlerden geçiyoruz.Dolayısı ile iyi bir atmosfer yaratılırsa hep birlikte güzel bir spor günü yaşarız”dedi.

Yorum Ekle