BAŞKAN SAATÇI’nın TEŞEKKÜR MESAJI…

Çok değerli pancar ekicisi çiftçilerimiz, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifine, Amasya Şeker Fabrikasına, bu topraklara ve onun üzerinde var olan her değere gönül vermiş, neşesi ile sevinip, derdiyle kederlenmiş tüm dostlarımız.

S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 66., 67., 68., 69. ve 70. Olağan Genel Kurul Toplantısı siz değerli çiftçilerimizin kıymetli katılımları ile 07.08.2021 Cumartesi günü yapılmış olup, Yönetim Kurulu ve Denetçiler ibra edilmiş, tüm hesaplar tasdik edilmiştir.

Genel Kurulumuzda yapılan seçim faaliyeti sizlerin yoğun katılımı ve katılımda göstermiş olduğunuz özveri ve sağduyunuz sayesinde adeta bir demokrasi şölenine dönüşmüştür. Yapılan seçimin Kooperatifimize, yöremize ve tüm çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Mevla tüm çiftçilerimize yerin bitirdiğinden, göğün indirdiğinden bol bol nasip etsin inşallah.
Seçim günü hiçbir çiftçimizin veya orada görevli hiçbir çalışanın burnunun kanamaması en büyük sevincimizdir. Bu seçimin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için bu konuda yoğun mesai ve emek harcamış Amasya Valiliğine, Tarım ve Sağlık İl Müdürlüklerine, Emniyet İl Müdürlüğü ve onun kahraman mensuplarına, Pankobirlik ve Şirketimiz çalışanlarına ve kıymetli basın mensuplarımıza en  kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Sizler, ilk ve son söz sahibi olarak dört yıllığına, bu kurumları yaşatma, hepimizin aydınlık geleceğini imar etme, birlikte yürüyüp birlikte büyüme görevini bizlere tevdi ettiniz. Bizlerde sizlere, Asil Çiftçimizin hak ve menfaatini koruyup, kollayacağımıza, bu güzide kurumların namus ve şerefini en üst düzeyde temsil edeceğimize bu konuda dün olduğu gibi bu günde her hangi bir çıkar ve mesai mefhumu gözetmeksizin gece, gündüz durmadan çalışacağımıza söz verdik, taahhüt ettik.

Seçim süreci geride kaldı. Şimdi tekrar sizler için kaldığımız yerden çalışma zaman başladı. Bilinmesini istiyoruz ki bizlerin kimseyle bir sorunu olmayıp, kimseye karşı şahsi bir kırgınlığı da yoktur. Sorunların çözümü noktasında her türlü olumlu öneri ve katkıya açık olduğumuz gibi, her türlü yapıcı eleştiride başımızın tacıdır. Ancak maksadını aşan her söz ve eylem dün olduğu gibi bu günde aynı şiddette karşılık bulacaktır. Çiftçilerimiz, dostlarımız ve çalışanlarımız arasında çıkartılmak istenilen her türlü nifak ve fitneye Yönetimimiz tarafından asla müsamaha gösterilmeyecek, asla tolere edilmeyecektir.

Değerli çiftçilerimiz, sizlerin rahat etmediği veya ettirilmediği yerde bizlere asla istirahat yoktur. Bu güne kadar ne yaptığımızı çok iyi bildiğimiz gibi yarınlar içinde neler yapacağımızı gayet iyi biliyoruz.

Şahsımla birlikte grubumuza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı müteşekkiriz.
Bu baş bu beden de durduğu ve sizlerin, bizlere olan güveni ve teveccühü devam ettiği sürece, siz kıymetli çiftçilerimize hizmet etmek bizler için en büyük şan ve şeref olacaktır.
Hepinizi Allah’a emanet ediyor, saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.
Sağ olun, var olun.

Mustafa SAATCI
S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı

Yorum Ekle