Amasya İtimat

Bamya Kurutma ve Paketleme Tesisi törenle hizmete girdi

Sanayi Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Programı kapsamında finanse edilen yüzde yüz hibeli “Taşova Altın Bamyasının Katma Değerinin Arttırılması Projesi“ kapsamında kurulumu tamamlanan ve İlçemiz S. S. Hünerli Eller Kadın Kooperatifi tarafından işletilecek olan Kurutma ve Paketleme Tesisi 20 Şubat 2024 Salı günü Kaymakam Kılıç tarafından ziyaret edilmiş, Eski Tekel bahçesine kurulan Tesisteki  Freeze Dry makinesinde kurutulan ilk ürünler olan elma ve çilek meyvelerinin tadına bakılmıştı.

7 Mart 2024 Perşembe günü Taşova Kaymakamlığı tarafından projelendirilen ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen yüzde yüz hibeli “Taşova Bamyasının Katma Değerinin Artırılması” projesi kapsamında yapılan meyve sebze kurutma ve paketleme tesisinin açılışı Kaymakam  Efe Kılıç tarafından gerçekleştirildi.

 

Kaymakam Kılıç tesisin ilçemize hayırlı olmasını temenni ederek her daim kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Taşovamızın en önemli Marka değeri olan Bamya Kurutma ve Paketleme Tesisinin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese Teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle