Amasya İtimat

ATASOY, İLÇEMİZE İKİNCİ KEZ VEDA ETTİ

Yargı Kararıyla Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Yeniden Atanan Ali Rıza Atasoy, İkinci Kez Görevden Alındı

2004 – 2014 yılları arasında on yıl süreyle Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ali Rıza Atasoy 2014 yılında milli eğitim bakanlığı teşkilat yasasında yapılan değişiklik sonucu ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden alınarak Amasya il milli eğitim müdürlüğüne eğitim uzmanı olarak atanmış, yerine öğretmen Mustafa Tümer ilçe milli eğitim müdürü olarak görevlendirilmişti.

Bakanlığın yaptığı yasa değişikliği Anayasaya aykırı bulunarak Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi ve buna bağlı olarak Danıştay ve idare mahkemesinin nihai kararı ile Atasoy’un haksız ve gerekçesiz olarak mağdur edildiği anlaşıldığından, yaklaşık üç yıl aradan sonra Taşova ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine yeniden atanarak 10 Ocak 2017 tarihinde Taşova ilçe milli eğitim müdürlüğüne geri dönmüştü.

Atasoy, yaklaşık üç haftalık ikinci görev süresi sonunda yine hiçbir gerekçe gösterilmeden “hizmet gereği” gibi muğlak ve sudan bir gerekçeyle ikinci kez görevinden alınarak Amasya il milli eğitim müdürlüğüne bu defa da “Araştırmacı” olarak atandı ve ilçemizdeki görevinden ikinci kez ayrılmak zorunda kaldı. Bu ani gelişmeyle ilgili görüş ve değerlendirmesini sorduğumuz Atasoy, konuyla ilgili olarak bir açıklama ve değerlendirme yapmasının yasal olarak mümkün olmadığını belirterek “ikinci kez göreve başlamam nedeniyle beni büyük bir coşkuyla karşılayarak bağrına basan kadirşinas Taşovalı’lara ve kısa bir süre de olsa tekrar birlikte çalışma fırsatı bulduğum değerli meslektaşlarıma ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca  “konuyla ilgili değerlendirmeyi öncelikle yüce Allah’ın şaşmaz adaletine ve daha sonra da temiz yürekli kadirşinas Taşovalı’ların vicdana havale ediyorum” diyerek ilçemize ikinci kez veda etti.

Uzun yıllar milli eğitim teşkilatının her biriminde ve her kademesinde çalışmış; bakanlık merkez teşkilatında idari görevler, Ankara’da öğretmenlik ve okul yöneticiliği, doğuda batıda yurdun çeşitli yerlerinde ilçe milli eğitim şube müdürlüğü yapmış ve on yıl süreyle de Taşova ilçe milli eğitim müdürü olarak başarılı hizmetler vermiş başarılı bir eğitim yöneticisinin hiçbir gerekçe olmadan sadece mahalli siyasi hırs nedeniyle ikinci kez mağdur edilmesi eğitim camiasında ve İlçemizde tepkilere neden oldu.

15 Temmuz ihanet gecesinden sonra devletin zirvesinde “yenikapı ruhuyla” başlatılan birlik beraberlik çağrılarına rağmen hâlâ devlet kademelerinde insanları ayrıştırarak siyasi hırsla insan kıyımı yapanlar, yaptıkları bu etik dışı ve hukuk dışı uygulamalarının, varsa haklı bir gerekçesini eğitim camiasına ve Taşova kamuoyuna açıklamak durumundadırlar. Aksi takdirde tepkiler giderek büyüyecek ve sürecektir.

Bir gün yine adaletin tecelli edeceğine ve bu haksız uygulamaların son bulacağına inanıyoruz. Değerli müdürümüze ilçemize bugüne kadar yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz, Allah yardımcısı olsun.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.