ANADOLU LİSESİ VE SAĞLIK MESLEK LİSESİ İÇİN 200 KİŞİLİK YURT SÖZÜ

    ANADOLU LİSESİ  VE SAĞLIK MESLEK LİSESİ İÇİN 200 KİŞİLİK YURT SÖZÜ

 

     2010  Eğitim –Öğretim yılında gündeme gelen  Anadolu Lisesi yurt inşaatı ilgili olarak toplantıda ,Amasya Millet Vekili Avni Erdemir  2010 Nisan ayında temelini atılacağız dedi.

     16 Ağustos 2011 Pazartesi günü   Teravih namazından sonra Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda yapılması düşünülen yurt ve Sağlık Meslek Lisesi  binasını  hakkında görüşler sunuldu.Amasya Millet Vekili Avni Erdemir ;Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi için 200 kişilik bir yurt binası düşünüyoruz yapılacak bu yurt kampus şeklinde olacak ve Sağlık Meslek Lisesi okulu da içinde olacak,temelini de  2011 Nisan ayı içerisinde atacağız dedi. Çeşitli görüş farklılıklarının olduğu toplantı da katılımcılar düşüncelerini rahatlıkla söylerken Anadolu Lisesi ‘nin  başarı  seviyesi yapılacak yurt binası ile daha da yükselecek dedi.

     İlçemizde sözleşmeli olarak çalışan sağlık görevlilerin sorunlarına da  değinen Erdemir ,il Sağlık Müdürlüğünde konu ile bizzat ilgilendiğini ve  sorunun çözüldüğünü en kısa zamanda  göreve başlayacaklar söyledi.

     

      Akp ilçe Başkanı Deniz Sümer ve yönetimi’nin organize ettiği toplantıya  ;Amasya Millet Vekili Avni Erdemir ,İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan,Belediye  Başkanı Özgür Özdemir,İl Genel meclisi üyesi Yusuf Koca, Taşovalılar Dernek Başkanı İbrahim Kurt,Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Dönmez,Sağlık Meslek Lisesi  Müdür Vekili İbrahim Malkoç,Taşova Lisesi Müdürü Bayram Öztürk ve davetliler katıldı.

 

                                       CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle