Amasya İtimat

AMASYASPOR’DAN MUHTEŞEM DÖNÜŞ (Puan Durumu)

Haber ve Fotoğraflar: Ali Özkan

Amasya 12 Haziran stadyumunda oynanan Amasyaspor  Entegre Solar Elazığspor karşılaşmasının son dakikalarında Amasyaspor  taraftarı önünde muhteşem bir dönüşe imza attı.

Amasyaspor  karşılaşmaya hızlı başladı 2. dakikada Ethem Ercan Pülgir’in pasını iyi takip eden Cuma Ali Üzüm nefis vuruşuyla meşin yuvarlağı Entegre Solar Elazığspor ağlarıyla buluşturdu bu golle Amasyaspor  karşılaşmanın hemen başında 1-0 öne geçti. Amasyaspor  Entegre Solar Elazığspor maçının 7. dakikasında Konuk Elazığspor Fatih Kıran ile beraberlik golüne kavuştu durum 1-1 oldu. Her iki takımın karşılıklı gollerinde sonra oyunda pozisyonlar yakalayan konuk Entegre Solar Elazığspor bir türlü aradığı gole kavuşamadı 44. dakikada ise Entegre Solar Elazığspor Mert Çölbeyi ile 2-1 öne geçti bu golle de  ilk yarı konuk Entegre Solar Elazığspor’un üstünlüğüyle tamamladı.

 

Amasyaspor Elazığspor karşılaşmasının ikinci yarısında sahada Amasyaspor Futbol Kulübü’nün üstünlüğü vardı. Elazığspor maçın başından beri yakaladığı pozisyonları cömertçe harcarken,  Elazığspor kalecisi Hakan Canbazoğlu’nun 90+1. dakikada rakibine yaptığı müdale sonrası maçın hakemi Erhan Kaya penaltı noktasını gösterdi. Topun başına Yakup Ramazan Zorlu geçti sert ve düzgün vuruşla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu bu golle maça denge geldi durum 2-2 oldu. Amasyaspor  Elazığspor maçının beraberlikte sonuçlanacağını beklerken 90+2 de bu sefer sahneye Amasyaspor  adına Fevzi Can Bozkuş çıktı. Elazığspor kalecisi Hakan Canbazoğlu’nun önde olduğunu gördüğü an topu kalecini üzerinden aşırtarak topu Elazığspor fileleriyle buluşturdu durum Amasyaspor 3 Elazığspor 2 oldu.

 

Amasyaspor Futbol kulübü Entegre Solar Elazığspor karşılaşmasının kalan süresinde başka gol veya olmayınca Amasyaspor kendi saha ve taraftarı önünde 3 puan almanın sevincini yaşadı.

Yorum Ekle