AMASYA”DA TAŞOVA RÜZGARI ESTİ

     12-22 Haziran 2008 tarihleri arasında kutladığımız Amasya Sanat ve Kültür Festivalinde ilçemize ayrılan 18 Haziran 2008 günü akşamı yapılan Taşovalılar Gecesi muhteşem oldu.
Bu akşam Kaymakamlığın hazırladığı standlar diğer beş ilçenin standlarının yanında yıldız gibi parlarken, 12 Haziran günü yapılan en güzel kiraz yarışmasında Yerkozlu kirazının birinci gelmesi tüm ilçemizi gururlandırdı.
Yeşilırmak kenarındaki alanda saat 20.30’da başlayan geceye; Vali M. Celalettin Lekesiz, Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan, Kaymakam Özkan Demirel, Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, daire amirleri, sivil toplum kuruluş yöneticileri, Amasya’da ikamet eden Taşovalı ve ilçemizden çok sayıda vatandaş katıldı.
Amasya’da faaliyet gösteren Taşovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Tiyatro ekibi yöneticisi Orhan Bol’un hazırladığı tiyatro ilgi ile izlenirken, Kültür Sazevi sanatçıları izleyicilere neşeli anlar yaşattı.
Ballıdere Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin sunduğu folklör gösterileri  beğeni kazanırken, geceye Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin Trabzon’dan getirdiği oyun ekibinin gösterisi damgayı vurdu.

Resimler için www.tasovam.com site editörü Sami Bol’a teşekkür ederiz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.