Amasya’da Kiralık ve Satılık Daireler İçin En Çok Neresi Tercih Ediliyor?

Türkiye’de yüksek oranlı kira getirisi sağlayan, yatırımcılar için avantajlı fiyatlar ile yatırım olanağını sunan pek çok bölge alternatifi bulunmaktadır. Amasya da bu bölgelere örnek olarak gösterilebilir. Yaşamın oldukça canlı olduğu, farklı iş ve okul bölgelerine yakınlığı ile bilinen, ekonomik özgürlük sağlayacak istihdam olanaklarına ev sahipliği yapan, gelişmiş bir ulaşım sistemi desteği sunan lokasyonlarda yaşamak, bu bölgelerden konut satın almak ya da kiralık daire seçimi için bu bölgeleri tercih etmek, iyi bir strateji olabilir. Türkiye’de Amasya ile ilgili olarak verilen pek çok satılık ve kiralık daire ilanı bulunmaktadır.  Amasya merkez satılık daire alternatifleri, gelişmiş ev arama sitesi Flatfy üzerinden incelenebilir.

Amasya’da Daire Fiyatları ve Amortisman Süreleri Nedir?

Amasya’nın pek çok bölgesi, kiralık ve satılık daire alternatifleri açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle Amasya Hacılar Meydanı satılık daire seçenekleri, Amasya Şeyhcui mahallesinde satılık daire seçenekler ve Akbilek, Merzifon, Ataşehir, Suluova gibi bölgelerdeki popüler seçenekler yatırımcıların gözdesi konumunda. Çünkü bu bölgelerde yatırımcıların kiracı bulma olasılıkları da oldukça yüksek. Elbette yatırım bağlamına Amasya’yı eklemeden önce kentin sunduğu fırsatların finansal değerleri ile ilgili de bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Amasya, son bir ay içerisinde satılık konut fiyatları yüzde 1,6 oranında artış göstermiş olan bir bölgedir. Amasya bölgesi içerisinde en çok tercih edilen kiralık ve satılık daireler genellikle merkezde bulunmaktadır. Buradan satın alacağınız bir dairenin ortalama fiyatı 129.211 TL ile 215.400 TL arasında değişebilir. Bu fiyat, 100 metrekare için geçerli olan fiyattır. Ayrıca, Amasya bölgesinden satın alacağınız bir dairenin amortisman süresi 23 yıl olarak belirlenmiştir. Türkiye’deki pek çok kente kıyasla 23 yıl yatırımcılar için son derece karlı bir amortisman süresi olarak kabul edilebilir. Özellikle Amasya Bahçeleriçi satılık daire, Amasya Merzifon satılık daire gibi merkezi alternatiflerde bu süre daha da kısalmaktadır.

Amasya’da Popüler Olan Satılık Kiralık Daire Bölgeleri

  1. Amasya hem oldukça canlı bir emlak konut piyasasına sahip olan bir kent, hem de kent içerisindeki üniversitenin varlığını emlak piyasası için bir artı haline getirebilmiş bir bölge. Amasya Üniversitesi’nin merkezi bölgelerindeki yerleşkeleri, belli alanlarda 1+1 odalı veya 2+1 odalı evlerin, lokasyonu dolayısıyla oldukça yüksek fiyatlara kiralanabilmesine olanak tanıdı. Amasya merkez satılık daire seçenekleri bu açıdan son derece yüksek oranda gelir sağlayabilmektedir.
  2. Amasya Hacılar Meydanı satılık daire alternatifleri, kiralık daire veya satılık daire arayanlar tarafından en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Hacılar Meydanı, oldukça merkezi bir bölgede yer alır. Bölgede oldukça geniş konut seçenekleri, geniş ailelerin de bölgeyi tercih etmesine sebep oluyor. Kiralık daire arayanlar yaklaşık olarak 120 metrekarelik 3+1 odalı bir konutu Hacılar Meydanında 600 – 900 TL arasında bulabilirler. Konutun sunduğu avantajlara göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Flatfy’in verilerine göre aynı bölgede 2+1 odalı konutların fiyatları ise 400 TL’ye kadar düşebilmektedir. Bölgede 3+1 odalı bir konut 250 – 300 bin TL arası bir ücret karşılığı satın alınabilir.
  3. Amasya Bahçeleriçi satılık daire alternatifleri de sıklıkla tercih ediliyor. Bu bölgedeki satılık dairelerin fiyatları ise Hacılar Meydanındakilerden biraz daha düşük. Bölgede 3+1 odalı geniş konutları 180 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satın almanız mümkün. Flatfy üzerinden Bahçeleriçi bölgesindeki satılık lüks daireleri, apartman dairelerini ve müstakil evleri görüntülemeniz mümkün.
  4. Amasya Şeyhcui Mahallesinde satılık daire alternatifleri de yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bölgede eşyalı, eşyasız, lüks seçenekleri ile pek çok apartman dairesi bulunuyor. 2+1 odalı daireler burada 125 bin TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Bu fiyat 3+1 odalı daireler için ise 330 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Lüks daire fiyatları diğerlerinden 20 bin TL kadar yüksek olabilmektedir.
  5. Amasya Akbilek Mahallesi satılık daire seçenekleri, genellikle yüksek kira gelirine sahip olmak isteyen yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca yaşam kalitesi bakımından bölge gelecek vaat etmektedir. Akbilek Mahallesinde yeni mimari projelere de sıklıkla rastlanmaktadır. Bölgede 2+1 odalı konut seçenekleri 150 bin TL’den başlayarak değerlenebilmektedir. 3+1 odalı konutlar yaklaşık olarak 200 bin TL karşılığında satın alınabilir. Bölgede 4+1 ve 4+0 konseptinde apartman daireleri de bulunmaktadır.
  6. Amasya Suluova satılık daire seçenekleri sahibinden sıfır daire seçenekleri ile bilinmektedir. Genç ve sıfır bir yapı içerisinde yaşam sürmek istiyorsanız Suluova bölgesindeki gelişmiş emlak konut projelerinden satılık daire seçeneklerini Flatfy üzerinden değerlendirebilirsiniz. Flatfy, farklı lokasyon, fiyat, oda sayısı, genişlik gibi özellikler üzerinden filtreleme yapmanızı sağlayarak ideal konutu bulmanıza olanak tanır. Suluova’da 3+1 odalı konutlar 225 bin TL üzerinden satın alınabilir. 2+1 odalı konutlar ise bu fiyat 170 bin TL’ye kadar gerileyebilmektedir.

Yorum Ekle