AMASYA SANATÇILAR DERNEĞİNDEN KURUMLARA ZİYARET

 

AMASYA SANATÇILAR DERNEĞİNDEN KURUMLARA ZİYARET


Bir kültür ve sanat kenti olan Amasya’da sanat ve kültür faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla faaliyet gösteren Amasya Sanatçılar Derneğinden 20.10.2001 Perşembe günü kurumlara bir ziyaret gerçekleştirildi.


Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar, İLESAM Amasya Şube Başkanı Ali Rıza Atasoy, Amasyalı Şair Mustafa Ayvalı ve Amasya Sanatçılar Derneği üyesi bir grup sanatsever önce Amasya Valisi A. Celil Öz’ü makamında ziyaret ettiler ve Amasya’da yapılacak sanatsal faaliyetlere ilişkin hazırladıkları projeyi takdim ettiler. Vali Öz, Amasya’daki sanatsal faaliyetlere her zaman destek vereceklerini belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Amasyalı sanatçılara teşekkür etti. Amasyalı aynı gün sırasıyla Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, Amasya İl Kültür Müdürü Ahmet Kaya ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’u ziyaret ettiler.


Ziyaretin çok yararlı ve olumlu geçtiğini belirten Amasyalı sanatçılar, başta Sayın Valimiz olmak üzere ziyarette bulundukları kurumların yöneticilerinden destek sözü aldıklarını belirttiler.  Amasyalı Sanatçılar, Amasya Belediye Başkanlığınca restore edilen Bimarhane binasındaki Şerafettin Sabuncuoğlu Tıp Müzesi’ni gezdiler, müze yetkililerinden bilgi aldılar. Ve Amasyalı ünlü bestekar Burhan Özbakır’ı da ziyaret ederek sanat üzerine görüş alışverişinde bulundular. Önümüzdeki günlerde yapılacak bir proje tanıtım toplantısıyla bir yıl süreyle Amasya’da ve eğitim kurumlarında gerçekleştirecekleri sanatsal faaliyetlerle ilgili planlamalarını kamuoyuyla paylaşacaklarını söylediler.———————————————————————————–


* Diğer resimler için (indirmesiz) <<<TIKLAYINIZ>>>

Yorum Ekle