AMASYA’DA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENLERİ

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde ilimizde saygı ve minnetle anıldı.

Anma törenleri kapsamında 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.05’de Yavuz Selim Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde tören gerçekleştirildi. Törene, Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, il protokolü, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından bayraklar yarıya inerken, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile tören sona erdi.

Belediye Kültür Merkezindeki programa, Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol Hanımefendi, Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Bağçıvan, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Daha sonra Yarbay Volkan Yılmaz Atatürk’ün hayatı, askeri dehası ve başarıları üzerine konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk Oratoryosu sahnelendi. Vali Varol, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek kendilerine çiçek verdi. Program hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle