Amasya İtimat

AMASYA İL DERNEĞİNDEN İFTAR

İstanbul’da faaliyet gösteren Amasya İl Kültür ve Yardımlaşma Derneği 10 Eylül Çarşamba günü düzenlemiş olduğu iftar yemeği yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Kağıthane Belediyesince Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri dolayısı ile stand açan Amasya İl Derneği Amasya’nın tanıtımına büyük katkı sağladı.

Gecenin eğlence bölümünde ise Amasyalı hemşehrileri olan sanatçıların sahne aldığı müzik ziyafeti ile doyasıya eğlendiler. Amasya İl Derneğinin tertiplediği geceye Amasya Belediye Başkanı İsmet Özaslan işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamazken, görevlendirdiği Amasya Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Menç beraberinde bir kamyonet dolusu Amasya’yı tanıtıcı broşürler, kitaplar, Amasya çörekleri, Amasya elmalarını getirerek iftara katılan misafirlere ikram edilmesi için Amasya İl Dernek yöneticilerine teslim etti.

Medya FM  yönetim kurulu Başkanı Turan Canik Amasya İl Derneğinin düzenlemiş olduğu iftar eğlencesine tam kadro sanatçıları ile destek olurken, bir başka önemli bir davetten gelerek katılan ASİAD yönetim kurulu Başkanı Hasan Ali Cesur iftar gecesine katılımı ile ayrı bir renk kattı.

Geceye ise  GÜMYAD yönetim kurulu Başkanı Fatma Çelik ve başkan yardımcısı Cemal Kayhan beraberlerinde getirdikleri paketlerce leblebiyi iftara katılan misafirlere dağıtarak destek oldular.

İftara katılan misafirler, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane meclis üyeleri,  Taşova ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Dr. Osman Karaaslan, Amasya Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Menç,  ASİAD Başkanı Hasan Ali Cesur, ADEF Genel Başkanı İsmet Abacı, Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği Başkanı Abdullah Güzel, GÜMYAD Başkanı Fatma Çelik, Sultanbeyli Amasya Gönül Birliği Başkanı İrfan Arabacı, Mercimek köyü dernek Başkanı Ahmet Öztürk, Amasya İl Derneğine daha önceki yıllar başkanlık yapmış Burhan Ak, Gülahmet Emir, Medya FM yönetim kurulu başkanı Turan Canik, Medya FM Genel yayın müdürü Emrah Binici, Amasya’da yayın yapan elma radyo sahibi Bülent Karahocagil katılarak, geceyi onurlandırdılar.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.