AK Parti Milletvekili Karahocagil, Müjdeyi Verdi.

Suluova ilçemizi ziyarete den AK Parti Milletvekili M. Levent Karahocagil, DOKAP Projesine Amasya ve Suluova ilçemizin de dahil edileceği müjdesini verdi.

Milletvekili M. Levent Karahocagil, ilçemizdeki çeşitli kurum, kuruluş ve halkımızı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Fatih Üçok ile de görüşen Vekil Karahocagil; “Suluova ilçemiz ile ilgili yürütülen ve yapılması planlanan çalışma ve yatırımlar hakkında görüş alış verişinde bulunduk” dedi.

Suluovalı besi üreticilerine de müjde veren Milletvekili M. Levent Karahocagil, meclisten çıkması beklenen DOKAP Proje kredilerine İlçe halkımızın başvurarak faydalanmasını isteyerek; “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının(DOKAP) Turizm ve hayvancılıkla alakalı kredilerinden bugüne kadar mahrum kalan Doğu Karadeniz Bölgesindeki Samsun, Tokat, Amasya ve Corum illerinin DOKAP’tan yararlanması için gerekli başvuruları meclis nezdinde yaptık. İlgili bakanlarla görüştük ve faydalanılması gerektiği sözünü aldık. Bugüne kadar yararlanılamayan DOKAP kredilerinden artık Amasya ve tüm ilçeleri faydalanabilecek. Suluovalı hayvan üreticilerinin bu projeyi takip etmelerini ve kredilerinden faydalanmaları arzu ederiz. Çünkü; DOKAP Projesinin amacı bölgenin gelişmesini sağlamak ve kalıcı istihdam alanları oluşturarak, göç veren bölge değil göç alan bölge konumuna getirmektir.” Diye konuştu.

Suluova ilçemizin oldukça güzel ve gelişmekte olan bir ilçe olduğunu ifade eden Milletvekili M. Levent Karahocagil, “Özellikle sanayi bölgelerinde üretim ve istihdam oluşturacak yeni fabrikalar açılması için gayret gösteriyoruz. Böylelikle son yıllardaki gelişme ve kalkınma yönündeki atılımlarını daha da hızlandırmak istiyoruz” ifadelerini kulandı.

Ziyaret ve destek için Milletvekili M. Levent Karahocagil’e teşekkür eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Vekilimize teşekkür ediyoruz. Suluovamıza yapılacak yatırım ve hizmetler için bizleri ziyaret ettiler. Bu konular hakkında fikir alış verişinde bulunduk. İnşallah Ankara’da vekillerimiz, yerelde de ilçe teşkilatımız ve biz hep birlikte daha güzel, hayırlı ve bereketli hizmetleri ilçemize kazandırmanın gayreti içerisinde ortak bir çalışma kültürü yürütüyoruz.”

Yatırım ve çalışmalar hakkında bilgilerde veren Üçok, “2020 yılı içinde Kapalı Yüzme Havuzunun ihalesi yapılarak inşaatına başlanılacak, Ayrıca Yaşam Merkezi, 5 tane basketbol ve 2 adet halı saha tesisi, Şeker Fabrikası içerinde Millet Bahçesi, 2. Etap Semt Pazar Yeri ve Yeni Şeker Cami yanında otopark hizmetlerini bu yıl içinde yapmayı planlıyoruz inşallah” dedi.

Karahocagil’in ziyaretlerinde AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer ile yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

Kaynak: AA-suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

Yorum Ekle