Amasya İtimat

AK Parti Amasya Milletvekili İpek Taşova’da mahalle iftarına katıldı

 

 

AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, 26 Haziran 2016 Pazar günü  Taşova Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarına katıldı.

Yeşilırmak mahallesi Cumhuriyet caddesinde düzenlenen iftar programına; İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz,  ilimiz milletvekili Haluk İpek, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıttır , Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk;  “Belediye olarak düzenlediğimiz mahalle iftarlarına göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. Belediye olarak ilçemizin en büyük sorunu olan yolları, alt yapıları bittikçe yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İftar sonrası konuşan AK Parti Amasya milletvekili İpek;  “Türkiye’de  Başkanlık sistemi uzun süredir tartışılıyor. Tüm dünyada olan güçlü devletler gibi bizde başkanlık sistemine geçmeliyiz. Yani parlamento oluşacak ve bu parlamento bütçesini ve kanunlarını yapacak ve halk ise başkanını seçecek. Başkan,  bakanlar kurulunu ve yürütmesini oluşturacak. Çok kuvvetli bir parlamento, denetleyici ve bütçesini yapan bir parlamento oluşacak. Koalisyonların , sıkıntıların, siyasi belirsizliklerin  olmadığı bir yönetim tarzını Türkiye eğer bölgesinde bir güç olmak istiyorsa bunu mutlaka yapmalıdır. Eğer bunu yapmaz ise 7 Haziran’da olduğu gibi hükümet kurulabilecek mi, ekonomi ne olacak gibi halkta bir endişe oluşmuştu. Başkanlık sisteminde hükümet kurulacak mı diye bir endişe hiçbir zaman olmaz. Bizim bugüne kadar diğer ülkelerle  rekabet edemememizin sebebi koalisyonlu dönemlerde sürekli geri kalmamız,  sürekli hükümet krizleri ve sürekli koalisyonlarla uğraşmamız,  yani parlamentonun çalışmamasından oluşmuştur. Parlamentodaki çoğunluk bunu istediğinde ve milletimiz bunu istediğinde inşallah ülkemiz Başkanlık sistemine geçecektir. Ayrıca şu an yeni anayasa ile ilgili hazırlık ve çalışmalarımız da devam ediyor “ dedi.

IMG_8728 IMG_8729 IMG_8730 IMG_8731 IMG_8732 IMG_8733 IMG_8737 IMG_8741 IMG_8742 IMG_8745 IMG_8746 IMG_8748 IMG_8749 IMG_8750 IMG_8751 IMG_8752 IMG_8753 IMG_8754 IMG_8757 IMG_8760

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.