Amasya İtimat

AGD’den Ayasofya Cami ‘nde Sabah Namazı Etkinliği

Anadolu Gençlik Derneği tarafından 28 Mayıs Cumartesi günü Ayasofya caminin yanında kılınacak olan yüz binlerce vatandaşın katılımının beklendiği sabah namazına katılabilmek için ilçemizden de Taşova Temsilciliğince hazırlanan bir kafile hareket etti.Hareket öncesi konuştuğumuz AGD Taşova temsilcisi Mustafa Şimşek şunları söyledi.
 “Sevgili peygamberimizin fethini müjdelediği ve bu müjdeye nail olabilmek için uğruna başta Eba Eyup El Ensari hazretleri olmak üzere bir çok sahabenin ve ecdadımızın şehit düştüğü İstanbul’ un fethinin yıl dönümünü yaşadığımız şu günlerde İstanbul’ u fethettiğimizin nişanesi olan Ayasofya Camimizin hala ibadete kapalı olması, o şehitlerin torunları olan Anadolu Gençlik Derneği mensubu gençlerini ve bütün milletimizi derinden yaralamaktadır. Bu duruma dikkat çekmek  amacıyla Fetih şuuruyla  bilinçlenmiş AGD teşkilatları tüm Türkiye de hazırlamış oldukları kafilelerle yarın sabah namazını Ayasofya da kılabilmek için şu anda yola çıktılar. Bu gayeyle biz de ilçemizde bir kafile hazırladık. İnşallah ilçemiz gençlerini de o, güzel topluluğa dahil edeceğiz ardından genç kardeşlerimizle Eyüp Sultan hazretlerini ziyaret edeceğiz. Kısa bir İstanbul gezisinden sonra akşam 17′ de İzmit İsmet Paşa stadyumunda  yapılacak olan fetih ruhunu doya doya yaşayacağımız Fetih Şölenine katılacağız ve geri döneceğiz inşaallah.
Bu organizasyonun gerçekleşmesinde bize destek veren Taşova belediye başkanımız Bayram Öztürk’ e , İstanbul Kartal da faaliyet gösteren Dönerci Halil Usta Restaurantı ‘na Aydınlar Eczanesine , Konak kafe ve diğer değerli esnaflarımıza ve organizasyonumuzu duyup ta ufak bir katkı da bizden olsun diyen ilçemiz halkına , amcalarımıza , gelmeyi çok arzulayıp ta durumları müsait olamadığı için gelemeyen kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun .”dedi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.