Amasya İtimat

A.ADAYI ÖZDEMİR ELLERİNİ MASAYA VURA VURA: “HAYAL KURMAMIZI BİLE ENGELLİYORLAR”

Haber: Serdoğan Sıvacı
Yerel seçimlere 82 gün kala, Belediye Başkan Aday Adayları gazetecilerle buluşmaya devam ediyor. AK Parti Belediye Başkan Aday adayı Kazım Özdemir, basın mensupları ve muhtarlarla Öğretmenevi’nde akşam yemeğinde bir araya geldi.
Aday Adayı Kazım Özdemir, aday gösterip seçildiğinde yapacakları projelerden bahsetti. 25 projesi bulunan Özdemir, eğer ki Belediye Başkanı olursa ilk icraatının “Başkanlık makamını aşağı kata indireceğim” dedi.
Taşova için sorunları 3 ana başlık altında toplayan Özdemir; Tarım ve Hayvancılık ,Sanayi ve Turizm olarak açıkladı..
Projelerini slayttan yansıtarak gösteren Başkan Aday Adayı Özdemir, önündeki masaya vurarak, Teleferik projesi için bir vatandaşın kendisini aradığını, “Böyle projemi olur” diye eleştirildiğini belirterek “Teleferik bizim için bir hayal olmasına rağmen hayal kurmamızı bile engellediler. Sorun neyse hep birlikte oturup çözelim, kapalı kapılar ardında anlaşmak olmaz. Taşova’mızın sorunu hepimizin sorunu. İşletmeciler yer bulamıyor. Yeni alanları imara açacağız. OSB gelecek ama Taşova’nın alt yapısı hazır mı buna, konut var mı bunun için.” ifadelerini kullandı.
Ülkede yaşayan insanların Boraboy Gölü’nü tanıdığını ama bunun Taşova olarak yeterince faydalanamadığımıza değindi. Açıkladığı 25 projenin bir kısmının Belediye imkanlarıyla gücünün yetmediklerini ise Devletin imkanlarıyla yapılabileceğini söyledi.
Projelerini, 1 yıl kısa vadeli, 3 yıl orta vadeli ve 5 yıl da yapacaklarını uzun vadede yapacaklarını söyledi.

Yorum Ekle