23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

    2008 yılında 88. Yıldönümüne ulaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
Kutlama çalışmaları 22 Nisan 2008 Salı günü okullar bayram yerinde yapılan genel prova ile başladı. 23 Nisan 2008 Çarşamba gününde yapılan asıl tören ise saat 08.45’te protokol, kurum amirleri ve kuruluş temsilcileri ile Merkez Yeşilırmak İlköğretim Okulundan 30 öğrencinin Atatürk anıtına çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okunmasıyla başladı. Çelenk koyma törenini Merkez Yeşilırmak İlköğretim Okulu Beden Eğitimi öğretmeni Halil Erol yönetti.
Bunu müteakip 09.15-09.30 arasında Kaymakamlık Makamında kutlamalar kabul edildi. İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen tören programının sunuculuğunu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Gündoğdu Dıraga ve Merkez Yeşilırmak İlköğretim Okulu Okulöncesi öğretmeni Refiye Vardar yaptı. Saat 10.00’da Kaymakam Özkan Demirel, Garnizon Komutanı J. Kd. Yzb. Mehmet Erkuş ve Be-lediye Başkanı Mustafa Korkmaz tören alanındaki öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy yaptı. Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencisi Yeliz Öztürk’ün okuduğu öğrenci andından sonra öğrencileri temsilen Merkez Yeşilırmak İlköğretim Okulu öğrencisi Melek Doğanay bir 23 Nisan konuşması yaptı ve çeşitli öğrenciler tarafından şiirler okundu.

   23 Nisan etkinlikleri kapsamında Taşova Yuvam Anaokulu öğrencileri 4 yaş grubu Kübra Yetiş yönetiminde “Türkiye” isimli bir dans gösterisi, 5 yaş grubu Senem Özkeskin yönetiminde Harmandalı ve Çiftetelli gösterisi, 6 yaş grubu Kayakız Sevindik yönetiminde “Ramo” isimli halk oyunu, anasınıfı öğrencileri ise Zeynep Toplu yönetiminde Hoş Gelişler Ola isimli halk oyununu sundular. Cumhuriyet İlköğretim Okulu folklor ekibi, Atatürk İlköğretim Okulu ve Yeşilırmak İlköğretim Okulu folklor ekipleri Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Dönüş Sayan yönetiminde; Özkan Ağış İlköğretim Okulu Folklor Ekibi, aynı okulda Sınıf öğretmeni Serhat Baki yönetiminde  halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi.
Sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarılı olan öğrencilere ödül verilmesinden sonra Yeşilırmak İlköğretim Okulu bandosu eşliğinde resmigeçit töreni düzenlendi. Resmigeçide Taşova yuvam Anaokulu, Atatürk İlköğretim, Cumhuriyet İlköğretim, Yeşilırmak İlköğretim, Özkan Ağış İlköğretim ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri katıldı.
Törene katılmak isteyen yaşlı, özürlü ve tören alanına gitmekte zorlanacak durumdaki vatandaşlar için Taşova Belediyesi otobüs seferleri düzenlendi. Törenden sonra Belediye hoparlöründen millî marşlar okundu.

2008.04.23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk_Bayramı

https://archive.org/details/23nisan2008

.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.