2-3 AĞUSTOS TARİHLERİNDE 4 AYRI YERDE ŞENLİK VAR

4. Şahin Yaylası ve 2. Baldıran Yayla Şenliğinden sonra 17 Ağustos 2008 tarihine  kadar 11 ayrı yöremizde şenlik ve piknik yapılacak.

 

26-27 Temmuz 2008 Cumartesi ve Pazar günleri 2. Mahalleli Buluşuyor etkinliği ilçemiz Yemişen mahallesi Kayalar caddesinde, 3. Şahinler köyü Yayla Şenliği ise Kuşuf yaylasında gerçekleştirilecek.

 

2-3 Ağustos Cumartesi ve Pazar günleri 4 ayrı bölgemizde 4 şenlik ve piknik yapılacak. Karadeniz Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Tekpınar köyünde 4. Yayla Şenliği yapılırken, 2-3 Ağustos günleri 2. Se-petli Köyü Elmapınarı Yayla Şenliği icra e-dilecek. 3 Ağustos Pazar günü ise Boraboy Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 3. Boraboy Gölü Pikniği yapılacak. Aynı gün İstanbul’da faaliyet gösteren Devreliler Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ilkini Akınoğlu Göl Gazinosunda yaptığı pikniğin ikincisini Devre köyü Cevizli bağ mevkiinde gerçekleştirecek.

 

9-10 Ağustos tarihlerinde ise 3 ayrı yöremizde şenlikler yapılacak. Destekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Destek Belediyesinin birlikte organize ettikleri 6. Makmarardı Yayla Şenlikleri yapılırken, 10 Ağustos 2008 Pazar günü Alpaslan kasabasında 1. Göz Yayla Şenliği icra edilecek. Aynı gün Çakırsu köyü 7. Yemişen Yayla Şenliği gerçekleştirilecek.

 

17 Ağustos 2008 Pazar günü ise Uluköy Kasabası 1. Baraj Şenliği ve Kozluca Alan Yaylasında 3. Alan yayla pikniği yapılacak.

 

Bu yıl Gürsu köyü Gadram şenliği ile Karsavul köyü yayla şenliğinin yapılmayacağı öğrenildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.