Amasya İtimat

​​​​​​​Vali Dr. Varol, Gazetecilerle bir araya geldi

Vali Dr. Osman Varol, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

10 Ocak 2020 Cuma günü Büyük Amasya Oteli’ndeki programa; Vali Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Belediye Başkan Vekili Celil İnce, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık ile diğer yetkililer de katıldı.

Toplantıya ilçemizden Taşova Gazetesi Sahibi S. Kürşad Günaydın, Taşova gen. tr. Editörü Ahmet Günaydın, Anadolu Ajansı Muhabiri Tevfik Öztürk katıldılar.

Basının demokrasiyle yönetilen ülkelerin vazgeçilmez odaklarından biri olduğunu, vatandaşların doğru bilgiye ulaşması, kendileriyle, ülkeyle ve çevreleriyle ilgili birinci kaynaktan bilgi alması ile bu bilgilerin değerlendirmesini doğru bir şekilde yapabilmelerin de basının önemli bir görev üstlendiğini belirten Vali Varol, “Bu vazifeyi sizler layıkıyla doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde hem vatandaşımızın sağlıklı bilgiye ulaşmaları yoluyla hayatlarını organize etmeleri açısından gündelik hayatını kolaylaştırıyorsunuz hem de bizlerin, kamunun, yerel yönetimlerimizin yürüttüğü hizmetleri daha da kolaylaştırmış oluyorsunuz. Bu çabanızda, yolculuğunuzda, gayretinizde muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarını, kendi çalışma arkadaşlarını ve basın kuruluşlarını bir bütün olarak gördüğünü vurgulayan Vali Varol, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ettiği basın mensuplarına başarılar diledi.

Yorum Ekle