Yeni Taşova Gazetesi Tarih:20 Haziran 2003 Cuma Sayı:1887

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:20 Haziran 2003 Cuma Sayı:1887

Tek Gıda İş işyeri terketmeme eylemi yaptı

Tekel’in özelleştirilmesine hayır kampanyası çerçevesinde 13 Haziran 2003 günü saat 07.30’a kadar Doğu Mahallesi Tekel depolarında işyeri terketmeme eylemi yapıldı.

Eylem boyunca Tekel işçilerini; Amasya CHP Milletvekili Celal Sayar ve ilçe teşkilat yöneticileri, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Başkan Yardımcısı Vehbi Soyal, Taşıyıcılar Koop. Başkanı Sezai Cingöz, Amasya Belediye İş Sendikası Başkanı Tekin Kılıç, Saadet Partisi İl Başkanı Nuri Eken ve yönetim kurulu üyeleri ilçemizden esnaflar ve vatandaşlar ile Çakırsu köyünden çok sayıda tütün üreticisi ziyaret ettiler.

Davul zurna eşliğinde halay çekip oyunlar oynayan Tekel işçilerine eş ve çocukları destek vererek işyerini terk etmediler.

Tek Gıda İş Sendikası’nın eylem takvimi gereğince Temmuz ayında bir açık hava mitingi düzenleyeceği öğrenildi.

Devlet Hastanesi özel oda kura çekimleri yapıldı

Taşova Devlet Hastanesine ait 17 özel odanın hayırsever kişi ve kuruluşlar tarafından yapılan donanımı tamamlanmış olup, 18 Haziran Çarşamba günü kura çekimi için tören yapıldı.

Devlet Hastanesi yemekhanesinde yapılan törene Kaymakam Mustafa Çit, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yzb. Yalçın İper, Emniyet Amir vekili Adem Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Aydın, Müftü Ali Aslan, Başhekim Dr, Murat Çan, Esnaf Kefalet Kredi Koop. Başkanı Kemal Turan katıldı.

Saat 14.00’de başlayan Başhekim Murat Çan’ın konuşmasını müteakip Kaymakam Mustafa Çit emeği geçen herkese teşekkür etti. Bilahare Kaymakam Mustafa Çit tarafından kuralar çekildi. Kura sonucunda;

Dahiliye 1 kişilik oda: Hak Ticaret-Günallar Ltd. Şti, dahiliye 2 kişilik oda: Torunlar Kuyumculuk, Dahiliye 2 kişilik oda:Müftülük, Dahiliye 3 kişilik oda: Özgür Ağış, Dahiliye 3 kişilik oda: Altun Petrol, çocuk tek kişilik oda: Nalan-Özkan Ağış, çocuk 2 kişilik oda: Ali Özer, çocuk 2 kişilik oda: Ayfer-Mehmet Özdemir, çocuk 2 kişilik oda: Esnaf Kef. Kredi Koop., Kadın doğum tek kişilik oda: Sağlık Grup Başkanlığı, kadın doğum 2 kişilik oda: Siyami Gencel, kadın doğum çift kişilik oda: Mehmet Sayan oğulları, kadın doğum 2 kişilik oda: Mehmet Özkan, genel cerrahi 1 kişilik oda: Sadi Gümüş, genel cerrahi 2 kişilik oda: Hayrullah,Ali Rıza ,Ümit Ağış, genel cerrahi 2 kişilik oda: Es. San. Odası, genel cerrahi 2 kişilik oda: Mustafa Aydın oğulları.

Kura çekimi sonrasında ise özel oda yaptıran kişi ve kuruluşlara plaketleri verildi.

Devlet Hastanesi Derneği bundan sonra yapılacak yardımlar için banka hesap numaralarına hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz dediler.

İş Bankası TL hesabı: 5060 203 642
Euro : 5060 0059119
Ziraat Bankası TL hesabı: 0272 226246
Euro : 0272 226325

3 ev ve 1 işyeri soyuldu

15 Haziran’ı 16 Haziran’a bağlayan gece saat 02.30 sularında ilçemizde 3 ayrı ev ve 1 işyeri soyuldu.

Soyguncu veya soyguncular Serhat Baki’nin uyanması üzerine kaçtılar. Fethi Karaismailoğlu’nun evine giren soyguncu ise 1 cep telefonu ve 850 milyon lirayı çaldılar.

Ahmet Erkoç’un evinden cep telefonu ve işyerinin anahtarını çalan soyguncular, Şube Sokaktaki Erkoç Av Bayiinin işyerini açarak kasadan bir miktar para çaldılar.

Emniyet Amirliği soygun olayları ile ilgili halkı uyardılar. Parmak izleri tespit edilen soyguncuların yakalanması için soruşturma sürdürülüyor.

Öğretmenevi yazlık bahçesi hizmete girdi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında hizmet veren Öğretmenevi yazlık bahçesi faaliyete başladı.

Bir süredir devam eden çalışmalar sonucu Öğretmenevi bahçesi son derece güzel bir görünüme kavuştu.

TEDAŞ İşletme Şefliğine Mustafa Demir atandı

18 yıldır ilçemizde TEDAŞ İşletme Şefi olarak görev yapan Selim Sarıkaya’nın Amasya’ya atanması ile boşalan TEDAŞ İşletme Şefliğine Mustafa Demir atandı.

TEDAŞ’ta personel olarak 11 yıldan buyana görev yapan Mustafa Demir 17 Haziran 2003 günü yeni görevine başladı.

TEDAŞ İşletme Şefliğine vekâleten atanan Mustafa Demir’e yeni görevinde başarılar dileriz.

Gökpınar Köyü Muhtarlığı Ford Transit aldı

3 Haziran 2002 ara seçimlerinde muhtar olan ilçemiz esnaflarından Ali Gencel Gökpınar (Horosu) köyüne 1998 model Ford Transit aldı.

Köy tüzel kişiliği adına alınan minibüs dünden itibaren yolcu taşımaya başladı.

Gökpınar köyü muhtarı Ali Gencel: “Köy yolunun asfaltının tamamlanacağını söyleyerek 2 milyon lira olan Taşova-Gökpınar arası yolcu taşıma ücretini 1 milyon olarak tespit ettik. Köy halkına hizmetimiz devam edecektir.” Dedi.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle