Vilayetin Derbisi gerçekleştirildi…

Amasya spor ve Merzifon spor 9 Haziran Çarşamba günü  Amasya 12 Haziran stadyumunda  karşı karşıya  geldi ve iki takım  da oynadıkları  futbol ile sanki kazanmaya değil de  kaybetmemek  için  oynadılar.
Bal ligi takımları  aynı  gurupta mücadele ediyor oluşları  ve bu guruptan çıkacak  şampiyon takımın  3.lige terfi edeceğinin  ve kaybetmemek  adına rakibin de kazanmasına  engel olunması düşüncesi hakimdi.

Saha kenarında  her iki takımın  teknik  direktörü de futbolcularını  yönlendirmek ve yönetmek adına   çırpındı durdu. Keşke sahada  mücadele eden takım  oyuncuları  da bu kadar emek verselerdi.
Amasya Sporda 10. Numaralı  oyuncu. bulduğu  her fırsatı   uzak mesafeden kaleyi bile tutmayan  şutlarıyla ne yapmaya   çalıştığı anlaşılır gibi değildi.
MERZİFON TAKIMI  kazanamıyorsan  kaybetmeyeceksin  dercesine tel tel  dökülen  her  fırsatta zaman  çalmak adına  ağırdan alıp kendini yere atan oyunculara hakemin düdük  çalmaması buna karşın saldırgan tavırları ise oyuna etki etmeye çalışmaları  yerine biraz  oyuna odaklı oynasalar maçı  kazanacaklar idi Çünkü 90 dakikanın TEK net gol pozisyonuna Merzifon takimi girmişti.  .
AMASYA’DA HAYAL KIRIKLIĞI .
Kamuoyunda o kadar ses cikarildi. Oyleki sanki tum maclari 5/0 kazanacaklarcasina reklamlari yapilan oyuncular vasatin ustune cikamadi. O kadar buyuk konusmak yerine takimin durumuna gore konusmak gerektigini herkesin bilmesi gerekirdi. Tabiki her gonulde bir aslan oda kazanmaktir ancak kazancak gucun olup olmadigini  aynaya bakarak degil sahada gostermek gerekir.
AMASYA PROTOKOLU TRÜBÜNDEKI YERİNİ  ALDI .
Amasya Valimiz Mustafa Masatli
Amasya Belediye Başkanimiz Mehmet Sari
Merzifon bld Baskanımız  Alp Kargi  ve mulku erkan protokolde yerini aldi .
DOSTLUK KAZANSIN DERİZ HEP
Keske sonucta 3.lige yukselmek ve yukselmek icinde Sampiyonluk gerekli olmasaydi. Bu beraberlik dostluk icin iyi olurdu .
ANCAKKK belki de bu beraberlik iki takimimizinda 2 puan kaybi ile kazanan rakiplerinin 2 puan gerisinde yarışa  baslaması  demekti. Nazarlık olsun inşaallah   .temennimiz 3.lige her iki takımımızdan  birisi  çıksın insaallah .
SONUÇ İTİBARIYLA   AMASYA KAZANDI .
Bundan sonraki maçlarında  her iki takımımıza  da basarilar dilerken . Her hafta 2 mac oynayacak  oluşları   sorun yaratmaz inşaallah iki takımı da  hazır  bulmadım.
Haber: Salih  Turgut 

 

Yorum Ekle