Uluköy ŞKMD İlk ve Ortaokulundan Yine Bir Örnek Proje

Öğrencilere verilen değerler eğitimi çerçevesinde okulda yardımlaşma ve paylaşmanın önemi  vurgulandı.

Bu bağlamda toplanılan yardımlar ve öğrencilerin getirmiş olduğu hediyeler köy okullarına dağıtılmaya başlanıldı. İlk dağıtım ilçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Okul Müdürü Erol Gökçe, Müdür Yardımcısı Ahmet Yıldırım tarafından yapıldı.

Okul müdürü Gökçe, ”Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize yardımlaşma ve paylaşma güdüsü kazandırıldı. Bu şekilde öğrencilerin daha mutlu olduklarını gördük. Öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda okulun insanları hayırseverlerimizin ve öğrencilerimizin destekleri ile tüm Taşova’daki birleştirilmiş köy okullarına yardım götürmeye karar verildi. Götürülen yardımların içeriğinde kırtasiye malzemeleri, giyim, ayakkabı, temizlik malzemeleri, hikaye kitapları ve oyuncaklar mevcuttur. İlk etapta Yerkozlu ve Kavaloluğu okullarına öğrencilerimiz tarafından yardımlar ulaştırıldı. Daha sonraki aşamada diğer okullar için çalışma yapılacaktır’ diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer örnek davranışlarından dolayı okul öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederken, Kaymakam Mustafa Berk Çetin böyle güzel bir davranışın bir köy okulundaki öğrencilerinden çıkması memnuniyet verici olduğunu ve bu davranışların yaygınlaşmasını temenni ettiklerini  ifade etti.

Yorum Ekle