TÜGVA İlçemiz Temsilciliği Basın Açıklaması yaptı

İlçemizde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü zalim İsrail devletinin başkenti olarak tanıma planı 6 Aralık 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen bir etkinlikle protesto edildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ilçe Temsilciliği organizesi ile, ilçemizdeki sivil toplum kuruluş temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar öğle namazını müteakip Hükümet konağı önündeki Atatürk anıtı önünde bir araya geldi.

TÜGVA Taşova Temsilciliği Yönetim kurulu üyesi Tayyar Türker, sivil toplum kuruluşları adına hazırlanan basın açıklamasını okudu.

Türker; “Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır.   Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu ABD Başkanı Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cesaretinde bulunmuşlardır. İslam’ın ilk kıblesinde dahi Ezan-ı Muhammedi’nin yasaklanması, son olarak da Kudüs’ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz.”

Basın açıklamasına katılanlar, çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Yorum Ekle