TOKSOY TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR.

16  köyün üyesi olduğu TOKSOY ( Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma) Derneği,  sorunları daha detaylı dinlemek ve çözüm aramak için  üye köyleri ile ayrı ayrı toplantılar düzenliyor.

TOKSOY, üye sayısı en fazla köy olan Karlık köyünü TOKSOY Dernek Başkanı Kazım Özdemir başkanlıgında Yağmur Lokantası üst katında 17 Şubat 2018 Cumartesi günü akşam topladı.

TOKSOY Derneği üyesi Mustafa Ödübek’in sunum yaptığı toplantıya katılım yoğun oldu.. Köy Muhtarı İlyas Avcı’nın açılış konuşmasını yaptı. Avcı konuşmasında; ” Köyümüzle ilgili böyle bir toplantıda olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman güçlüyüz buna önem verelim” dedi. Daha sonra TOKSOY Derneği Kurucu Başkanı Duran Yeter, “Bu derneği çok zor şartlarda kurduk, birlik ve dayanışma içinde fedakarca çalışan denek başkanımız güzel hizmetler yapıyor. Dernek başkanının her zaman yanında olmamız gerekir” dedi. Yönetim kurulu üyeliği yapmış, Adliye Yazı işleri Müdürü İskender Öztürk ;  Birlik ve dayanışma içinde bu toplantıları devam ettirelim ifadelerini kullandı.

Toksoy Dernek Başkanı Kazim Özdemir. Devletimize, milletimize, ordumuza dua ile konuşmasına başladı. Dernek başkanlığına geldiği günden bu güne ekip arkadaşlarımızla ilçemizde güzel faaliyetler yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini, ilçemizde ikamet eden dernek mensubu ve Karlık köyü nüfusunu tespit ettiklerini, büyük çoğunluğa sahip olduklarını, TOKSOY Derneği ile ilçemizde hak ettiğimiz durumda olmamız için birlik beraberliğimize önem vermemiz gerektiğini, bunun için diğer TOKSOY üyesi köylerle de toplantılara devam edeceklerini  kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerektiğini” ifade etti. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan bir üye hitaben ” Siyasi partilerde Karlık Köyünden temsilcilerinin olmadığını, yıllardır siyasilerin özellikle Karlık Köylüleri ikinci sınıf insan görerek aldatmalarına artık mü sade etmeyiniz, bundan böyle tek yumruk olarak Dernek Başkanımızın etrafında kenetlenmekten başka çare yok, Başkan sen dik dur hakkımızı koru” gibi uyarılar ve öneriler sunuldu. Bir ay sonra tekrar toplanma kararı alınarak, Pide ve ayran ikramı ile toplantı sona erdi.

Yorum Ekle