TOKİ İnşaatı 6 ayda bitme aşamasına geldi…

Doğu mahallesinde Tekel depoları ile Kapalı Spor salonu arasında inşaa edilen ve Mart ayında müteahhit firma GÜRAS İnşaata yer teslimi yapılan TOKİ konutları inşaatı, tamamlanmak üzere.

158 Adet Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi yapım işi 500 takvim günü içerisinde (2021 yılı Ağustos ayına kadar süreli), olmasına rağmen süresinden önce teslim edilmesi bekleniyor.

8 blok yapılacak TOKİ konutlarının tamamı (çatı dahil) kabası tamamlandı, Fore kazık sisteminin uygulandığı inşaatta 2 adet C 2 blok 3 + 1 40 adet, 6 adet B 1 blok ikisi kapıcı dairesi 120 adet 2 + 1 toplam 160 daire ve Uluköy yoluna cepheli Ticaret merkezi yapılacak.

21 Eylül 2020 Pazartesi günü TOKİ inşaatını ziyaret eden Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “Bu yıl başlarında başlayan ve çok hızla ilerleyen ve an itibariyle son aşamaya gelen TOKİ inşaatımız tamamlanmak üzeredir. Meclis üyelerimiz ile birlikte yerinde inceleme ve yetkililerden bilgi aldığımız TOKİ konutlarının yapımında emeği geçen alın teri döken herkese teşekkür ediyoruz. Konutların fiyatlandırma çalışmaları tamamlandı. Çok yakın zamanda kura çekimlerinin yapılarak hak sahiplerinin belirleneceğini müjdeliyoruz.”

Yorum Ekle