TAŞOVAYA EĞİTİM ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLÜ

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonunun gerektirdiği hedeflerinin yakalanmasını desteklemesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca “Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” düzenlenmiş ve ülkemiz genelinde 10 kategoride 5471 proje başvurusu olmuş, toplam 18 proje ödüle layık bulunmuştur.

Ülkemiz genelinde ödüle layık bulunan toplam 18 proje içerisinde 4. kategoride “Eğitim Yatırımlarına En Yüksek Halk Katkısı” projesiyle Taşova Alpaslan İlköğretim Okulu ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ödül almaya hak kazanmış ve geri kalan 16 proje ise diğer kategorilerde derece almıştır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Taşova’da Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu Projesi” kapsamında okulların fiziksel yapı ve donanımlarının halk katkısıyla yenilenmesi faaliyetleri kapsamında toplam 23 köy ve belde okulunda iyileştirme çalışması yapılmış, bu okul ve kurumlar içerisinde Taşova Alpaslan İlköğretim Okulu yenilikçilik ödülüne layık bulunmuştur.

“Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında stant kurma, tanıtım ve ödül programı 24-26 Eylül 2012 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde yapılmıştır. Başkent Öğretmenevi salonunda Taşova Alpaslan İlköğretim Okulunda yapılan çalışmaların tanıtımı amacıyla bir stant açılarak görsel ve dijital tanıtım materyalleri sergilenmiş ve ilgililere takdim edilmiştir. Tanıtım ve ödül programına ilimizi temsilen ekip olarak Amasya Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Alpaslan Ortaokulu Müdürü Alim Er, Müdür Yardımcısı Bahadır Gerdan, proje öğretmenlerinden Hilal Kıdış ve İl Milli Eğitim Ar-Ge Şubesi proje öğretmenlerinden Mustafa Örgüt katılmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ömer Dinçer ve beraberindeki Bakanlık bürokratları diğer stanlarla birlikte Taşova Alpaslan İlköğretim Okulu standını da ziyaret ederek proje ekibinden bilgi aldı ve böyle anlamlı bir çalışmayı gerçekleştiren eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlere teşekkür etti. Ödül programı esnasında da ekip sahneye davet edildi ve Sayın bakanımız tarafından okul adına düzenlenen ödül plaketi ve hediyeler takdim edildi. Yoğun bir halk ve medya ilgisi olan programda konuşan Milli Eğitim bakanı Prof.Dr. Ömer Dinçer okullarımızda yenilikçi düşüncenin geliştirilmesine katkıda bulunan eğitim çalışanlarına teşekkür etti. Biz de Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alpaslan İlköğretim Okulu yönetici ve öğretmenlerimizi kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle