Amasya İtimat

TAŞOVAMIZ VE GAZETECİLİK

Ahmet Şimşek

Gazetecilik ne bileyim, Sosyal medya çıkalı hepimiz Gazeteci olduk. Herkes yayın yapıyor. Benim bile internet sitem ve kanalım var. Sosyal medyadan öğreniyoruz haberleri.

Gazeteler oldu, internet Gazetesi. Akrabalarımızı, ne yaptıklarını, ne yediklerini, nerede gezdiklerini sosyal medyadan öğreniyoruz. Eskiden gazeteler bir gün önceden basılır, gazete gece yola çıkar ülkeye dağıtılırdı.

Şimdi Wattsap hattından Fecebooklardan, instgramlardan canlı yayın yapılıyor. Ama hakkını yemeyelim, işini tüm zamanını haber peşinde koşan Gazetecilerimiz de var. Tevfik Öztürk bey, merhum Ali Rıza Günaydın Abimiz ve Ahmet Günaydın ağabey gibi gazetecilerimizi saygıyla anıyorum.

Ben Gazete denilince Taşovada ortaokulla tanışınca Taşova gazetesini bilirim. Matbaada Düğün davetiyelerimiz basılır, aynı zamanda Taşovamızdan haberler, şiirler, makaleler yayınlanırdı.

Benim onur duyduğum, severek takip ettiğim gazeteydi Taşova gazetesi. Hatta Mehmet Şimşek ağabeyimin postayla taaa Niğde Bor’a  gelirdi. Sayfalarını, satırlarını ezbeleyene kadar okurduk.

Ulusal Gazeteleri de okurduk ama, gündem değişince elimize geçtiği için pek anlamı kalmazdı. Hatta yemek yerken sofra bezi  niyetine yere serer adamların emekleri  üzerinde yemek yerdik. Onlarda bizleri okuyor sanırlardı.

Aslında gazetecilik önemli bir meslek, ayağa düşmemeli. Ülkenin önemli bir görevini yerine getiriyorlar. Haber alma, ve insanlarımızı aydınlatma görevini yerine getiriyorlar. Benim için Gazete deyince aklıma Hep Taşova gazetesi geliyor. Saygı ve selamlarımı sunuyorum.

05amasyam05 Haber 2021

Yorum Ekle