Amasya İtimat

TAŞOVALILAR DERNEĞİNDEN 500 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI…

Suluova Taşovalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan dolayısıyla Suluova ilçesindeki ihtiyaç sahibi 500 aileye Ramazan yardımında bulunuyor.
Tüm İslam Aleminin Ramazan ayını tebrik eden Dernek Başkanı Yılmaz Aytap, Temel gıda maddelerinden oluşan yardım kolilerini belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını, özellikle dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yaşayabileceği mağduriyetlerin önüne geçmeyi umut ettiklerini kaydetti.
Dernek tarihinde ilk defa önceki yıl sosyal yardımlaşma ve dayanışma adı altında Ramazan yardımı başlattıklarını ve bu yılda devam ettiklerini belirten Yılmaz Aytap, “Ramazan Bereketi tüm gönüllere yayılsın. Ramazan ayı paylaşma ayıdır. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; bizler vatandaşlarımızın duasına talibiz. Yardımlarımızla vatandaşlarımızın sofralarına küçük de olsa bir katkı sunmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz rahmet ve bereket ayı dolayısıyla birlik ve beraberliğimize daha çok önem vermeliyiz.” dedi.
Ramazan ayının paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu hatırlatan Aytap, “Paylaşma, kardeşlik ve dayanışma ayı olan Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi ailelerimizin mağdur olmasına gönlümüz razı gelmez. Amacımız; gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmak ve dertlerine derman olmaktır. ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ anlayışı üzerine inşa edilen kadim medeniyetimizden aldığımız güçle zorda ve darda olan vatandaşlarımıza dernek olarak imkanlarımız ölçüsünde ulaşmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak için gayret ediyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Çorbalarında bir nebzede katkımız oluyorsa ne mutlu bize. On bir ayın sultanı Ramazan ayı bereketi ile tuttukları oruç da katkımız, payımız olsun istiyoruz. Suluovalı ihtiyaç sahibi tüm hemşehrilerimize elimizden geldiği kadar yardım yapmayı planlıyoruz Tüm halkımızın aileleriyle birlikte huzurlu bir Ramazan Ayı geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Suluovayenihabergazetesi-AA/Murat Arslan

Yorum Ekle