TAŞOVALI GENÇLERDEN POLİSE 10 NİSAN ŞAKASI !…

Suluova’da, ‘mahallede kavga var’ ihbarı üzerine olay yerine giden Suluovalı Polis Ekipleri, sürpriz ile karşılaştı.

Suluova Taşovalılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Başkaya ile dernek üyesi gençler, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü ile 10 Nisan Polis Haftasını kutlamak maksadıyla, tatlı ve pastaları hazırladıktan sonra, 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak, “Taşovalılar derneğinde büyük bir kavga oldu, ortalık karıştı, acil gelin” diye ihbarda bulundular.
Aldıkları ihbar üzerine dernek önüne siren çalarak 3 araçla gelen Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dernekte kavga yerine gençlerin hazırladıkları sürpriz kutlamayı görünce şaşkınlık içinde kaldılar.

İhbar üzerine geldikleri dernek önünde şaşkınlık içinde kalan Polisleri, konfetiler patlatıp havai fişek ve alkışlar arasında karşılayan dernek üyesi gençler, açtıkları büyük Türk Bayrağı eşliğinde “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak ‘10 Nisan Polis Haftanız kutlu olsun’ diye tempo tuttu.

Taşovalılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Başkaya, Suluovalı gençler olarak her daim devletin ve güvenlik güçlerinin her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Polis haftası dolayısıyla güvenlik güçlerine arkadaşları ile birlikte bir sürpriz yapmak istediklerini belirten Taşovalılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Başkaya, “bizlerin huzur ve refahı için hayatını adamış Polis arkadaşlara, ağabeylerimize ve kardeşlerimize böyle bir sürpriz yapmak istedik. Her gün sağlığından, ailesinden ve bütün sosyal hayatından fedakarlık edip bizlerin huzuru için çalışan, bizler için canını ortaya koyan arkadaşlarımıza sürpriz yapmak istedik. Böylelikle birlik ve beraberliğimizi arttırmak istedik. Tüm Polislerimizin günü kutlu olsun” dedi.

Sürpriz kutlama karşısında çok duygulandıklarını ifade eden Polis Memuru Aydın Kurt ise, “25 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir sürpriz ile karşılaşıyorum. Beklemediğimiz ve hiç ummadığımız bu sürpriz karşısında ilk anda büyük bir şaşkınlık yaşadık. Görev yaptığım Suluova Emniyet teşkilatının bir üyesi olarak, Suluova insanları ile gurur duyuyorum. Burada çok ta mutluyum. Bu duyarlılıkları için çok memnun kaldık. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz” diye kaydetti.

Bayrak açıp koro halinde, ‘OHAL’de Polisimizin Yanındayız’ diye slogan atan dernek üyesi gençler, daha sonra dernek binasında Polislerimize tatlı ve pasta ikram etti.

Şehit Polisler ile tüm şehitler için okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından yaşadıkları sürpriz sonrasında Polis Memurları Aydın Kurt, Hamza Orhangazi, Hüseyin Çolak, Yunus Özbilgin, Erkan Demirbaş, Aydın Alış ve Kemal Şimşek’ten oluşan emniyet güçleri, Suluova Taşova Derneği üyesi gençlerin alkışları arasında görevlerine döndü.

Kaynak:yenihabergazetesi/Murat Arslan

Yorum Ekle