Taşova’da Bilinçli İnternet Kullanımı Semineri

 

 

İlçemizde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından lise öğrencilerine yönelik “bilinçli internet kullanımı” semineri düzenlendi.

Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesinde düzenlenen seminerlerde konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Başgül; “Teknolojik gelişmelerle doğru orantılı olarak her geçen gün internet kullanımının yaygınlaştığını belirterek “Bilinçli kullanılmadığı takdirde sosyal paylaşım siteleri ve web sayfalarında çocukları çeşitli tehlikeler beklemektedir. Bu seminerler yoluyla gelişim çağında bulunan çocukların, hızla yaygınlaşan internet kullanımından zarar görmeden faydalanmalarının yolları, sosyal medya üzerinden karşılaşabilecekleri dolandırıcılık, cinsel istismar siber zorbalık vb. suçlara karşı bilinç düzeylerinin artırılması, bilinçli internet kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.” dedi.

Seminerde, Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Halil İbrahim Cesur tarafından öğrencilere hazırlanan sunum eşliğinde  bilinçli internet kullanımı eğitimi verildi.

Yorum Ekle