Taşova’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı 

Taşova’da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen bir dizi etkinliklerle kutlandı.

İlk tören 24 Kasım Salı günü Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer yaptığı konuşmada; ” Bütün meslekler kutsaldır çünkü insanlığa hizmet ederler. Öğretmenlik, bu meslekler içinde ayrı bir yere ve anlama sahiptir. Zira toplum içerisinde ne kadar meslek grubu var ise bunların hepsinin bir öğreticisi yani bir öğretmeni vardır. Hiçbir meslek yoktur ki bir öğretmen eli değmesin. Bu yönüyle baktığımızda öğretmenlik mesleği mesleklerin anasıdır. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizin de muzdarip olduğu ve özellikle son günlerde etkisini iyice arttıran coronavirüs salgını nedeniyle bazı sınıflar düzeyinde yüzyüze başladığımız  eğitim öğretim faaliyetleri yeniden uzaktan eğitim modeline geçmiş bulunmaktadır. Bakanlığımız tüm imkanlarıyla uzaktan eğitim sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Ancak hiçbir eğitim  öğretmenlerimiz tarafından sınıf ortamında yapılan yüzyüze eğitimin yerini tutmamaktadır. Bu salgın süreci öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Eğer bu hastalıktan kurtulacaksak bu da eğitim sayesinde olacaktır. Zira alınan tedbirlere uymak ta bir eğitim meselesidir. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bizlere kalem tutmayı, okumayı, yazmayı, sevgi ve saygıyı, edebi ve ahlakı, bütün kutsal değerleri öğreten tüm öğretmenlerimizi  saygı ve minnetle anıyor, ahirete irtihal edenlere Yüce Allah’tan rahmet, bu kutsal göreve kendilerini adayan emekli öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Günümüz kutlu olsun” dedi.

Program; emekli öğretmenlere belgelerinin verilmesi ile sona ererken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Van depreminde hayatını kaybeden Oktay Türkoğlu’nun mezarını ziyaret etti.

Son  olarak göreve yeni başlayan öğretmenlerin katılımı ile   doğa yürüyüşü düzenlendi. Boraboy gölünde düzenlenen programa Kaymakam Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve genç öğretmenler katıldı.

 

 

Yorum Ekle