TAŞOVA MÜFTÜSÜ PANSİYON ÖĞRENCİLERİYLE SOHBET ETTİ

 

TAŞOVA MÜFTÜSÜ PANSİYON ÖĞRENCİLERİYLE SOHBET ETTİ


Taşova İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu, 04/04/2012 Çarşamba akşamı pansiyon öğrencileriyle sohbet etti.


“Pansiyon Geceleri” etkinlikleri kaldığı yerden devam ediyor. Öğrencilerin sınav haftası olması münasebeti ile iki hafta ara verilen etkinliklerin altıncısı da pansiyon çok amaçlı salonunda gerçekleşti.


Müdür Yardımcısı Salim UYGUR’un açılışı yapmasından sonra öğrencilerden Gülşen Şimşek, “40 Yaşındasın” adlı şiiri yorumladı. Ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencileri tarafından “Batıl İnançlarımız” adlı tiyatro sergilendi.


Haftanın konuğu Taşova İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu yaptığı konuşmasında, İslam dininin ilime ve alime verdiği önemi vurgulayarak, öğrencilere gençlik çağlarının ilimle geçirilmesinin faziletleri hakkında bilgiler verdi. Kendi hayatından da örnekler veren Tuğlu, ahlakın önemine de değinerek ileride hangi mesleği seçerseniz seçin mutlaka ahlak üzerine görevinizi icra edin, diye öğütlerde bulundu. İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden de kendilerini olabildiğince iyi yetiştirmelerini isteyerek, sadece imamlık değil bu alanda ulaşılabilecek en yüksek seviyeyi hedeflemelerini öğütledi.


Her okuldan öğrencinin “Kaza-kader, Kabir Azabı, Peygamberimizden Sonra Çıkan Mezhep Savaşlarında Ölen ve Öldürülenlerin Durumları vb” gibi konularda karşılıklı soru cevap şeklinde geçen söyleşinin sonunda İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ersin BULUT’un “Sultanım” adlı ilahiyi seslendirmesinden sonra Müdür Yardımcısı Salim UYGUR, İlçe Müftüsü Osman Bircan TUĞLU’ya kurumu, öğrencileri ve kendi adına teşekkürlerini sunarak programı sonlandırdı. ————–>And. İ.H.L. Öğrencilerinin “Batıl İnanç” Tiyatrosu——->Yorum Ekle