Amasya İtimat

TAŞOVA İLÇE YÖNETİMİNDE PARALELCİ İDDİALARI

                       17 / 25 Aralık süreci sonrasında parti içerisinden ve devlet kadrolarında bulunan cemaat yapısını temizlemeyi ilke edinen AK Parti’nin, Taşova ilçe başkanı ve bir çok sempatizanın aynı zamanda cemaat üyesi oldukları iddia edildi. Amasya Güncel, As Amasyanınsesi, Erbaadan.com isimli sosyal medya haber kaynağından verilen bilgide, dernekler masasından alınan isim listesi kaynak gösterildi.

Amasya Güncel isimli haber kaynağında, Dernekler masasından alındığı belirtilen listede Gülen Cemaatinin Taşova’daki paralel yapılanmalarından olan bir dernekteki yönetim kurulu üyelerinin isimleri yayınlandı.

        Haberde Taşova Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı’nın cemaat üyesi olup olmadığına dair gündemdeki tartışmalara dikkat çekilerek, Sobacı’nın hakkındaki cemaatçi iddialarının ardından,Taşova  ilçe başkanlığı için tekrar aday olup olmayacağının bilinmediği vurgusu yapıldı

      Taşova’da  yaşandığı, Ak Parti kadrolarının ilçe başkanı da dahil bir çok yöneticisinin Cemaatçi olduğu iddia edildi. Sosyal medyada yayınlanan önemli detaylardan birisi de, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve Tekin Sobacı’nın hala Gülen Cemaatinin medyadaki amiral gemilerinden Zaman Gazetesine abone oldukları iddiasıydı.

 

 Kaynak; Asamasyanınses, Erbaadan.com, Amasya güncel

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.