TAŞOVA ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSEMİZİN TÜRKİYE DERECESİ

Geçenlerde Taşova Sağlık Meslek Lisesinde öğretmenliğini yaptığım ve bu yıl mezun olan bir öğrencimin derin bir sevinç çığlığıyla bana doğru yaklaştığını fark ettim. Bir an durakladım ve sonra tanıdım kendisini. Edeple elimi öptü ve coşku dolu bir sevinçle “Hocam artık devlet memuru oldum, hem de bizim sınıfın hepsi, hepimiz devlet memuru olduk.” Bu öğrencim sevgili Eda Yüksel’di. Ayrıntısını sordum öğrendim ve teyidini de dün (6.O9.2011 günü) okula uğrayarak Okul müdürü sevgili kardeşim İbrahim Malkoç ve Müdür Başyardımcısı sevgili Remzi Eryurt’tan sordum ve haberin doğruluğunu derin bir haz ve inanılmaz bir sevinç duygusuyla öğrendim. Bu haber aynı zamanda Taşova Sağlık Meslek Lisesinin Türküye birinciliği haberiydi. Nasıl övünmez nasıl gurur duymazsınız?


 


        Öncelikle bu inanılmaz başarıda direkt veya dolayısıyla emeği geçen Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın A. Rıza Atasoy olmak üzere, Okul Müdürü Sayın İbrahim Malkoç ve bu saygın başarıda gerçek ve potansiyel emek sahibi değerli öğretmenlerimizi en kalbi, en samimi ve en müstesna duyguyla selamlıyor ve tebrik ediyoruz, kendilerini gönülden alkışlıyor, en mu’tena teşekkürlerimizi sunuyoruz.


 


        Taşovalı olmak ve Taşova’ya hizmet etmek işte budur. Taşova’ya hizmet etme noktasında miting meydanlarında ve yerini bulup mangalda kül bırakmadan kuru sevgi, dipsiz vaat, zevksiz muhabbet, sonuçsuz başlangıç, bitirilemeyen teşebbüs, lacivert takım elbise-beyaz gömlek-uygun kıravat, görüntüsüz ses veya sessiz görüntü, toplantı ve törenlerde yetkili eser bırakmada-hizmette ortada görünmeyen yetki ve görev gaspçılar eğitim alanında görev yapan ve başarı gösteren değerli arkadaşlarımızın bu başarıları karşısında eğer şapka çıkarmazlarsa  bundan böyle bu ayıpla yaşayacaklardır.


 


        Herkes bilmeli başarılı olan kim olursa olsun, hangi siyasi kimliği taşırsa taşısın onu ayakta selamlamak hepimizin boynunun borcu olmalıdır. Kendi adıma sevgili öğrencilerimizin bu denli üst seviyede gösterdikleri başarıdan, emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdüründen okulun hizmetlisine kadar herkesi selamlıyor ve herkese en kalbi selam sevgi ve saygı yolluyoruz.


 


        Bu noktada idarecilerimize (eğer beni bağışlarsalar) bir hatırlatma yapmak istiyorum. Başarıyı elde etmekten daha önemlisi ve daha çetini elde tutmayı başarmaktır. Evet değerli arkadaşlarım sizin bundan sonraki işiniz inanıyoruz ki daha zor va daha çetindir.


 


        Şuna da inanıyoruz. Yollar ne kadar çetin ve dik olursa olsun geçilecek bir noktası mutlaka vardır ve siz sevgili arkadaşların o çetin yolu aşacak ve daha üstün bir başarıya ulaşacak donanıma sahipsiniz.


 


        Size bu çetin yolda da üstün başarı diliyor sağlık ve mutluluk dualıyoruz.    

Yorum Ekle