TABÜD’ün SEMİNERLERİ BAŞARI ile SÜRÜYOR

Bir Avrupa Birliği ALTER Projesi olan “Taşova İlçemiz Orman Köylerindeki Ağaç Türlerinin ve Bal Ormanlarının Kurulmasına Yönelik Boş Alanların ve Uygun Ağaç Türlerinin Tespit Edilmesi” projesini başarı ile tamamlayan Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği TABÜD, ikinci projesi ile ilgili çalışmalarını yine başarılı etkinliklerle sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteklenen, Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği TABÜD ile Taşova Esnaf ve Sanatkârlar Odasının (TESOB) İşbirliği ile yürütülen ve Proje Koordinatörlüğünü Yusuf Yücel’in yaptığı “Taşova Balı Ulusal ve Uluslararası Pazarla Buluşuyor” projesi kapsamında Kırsal Kalkınma ve Yönetim Uzmanı- Yerel Eylem Gurubu Dernekler Proje Koordinatörü Orhan Polat tarafından 3 gün boyunca eğitim seminerleri 6 Ekim Cumartesi günü Sertifika dağıtım töreni ile sona erdi.

4 Ekim 2018 Perşembe günü saat 18.30’de, “Proje Oluşturma, Değerlendirme ve İzleme Yöntemleri”, 5 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30’da, “E-Ticaret”, 6 Ekim 2018 Cumartesi saat 10.00’da “Güvenli E-Ticaret Uygulamaları” eğitimleri Taşova Esnaf ve Sanatkârlar Odası eğitim salonunda gerçekleştirildi.

Seminerlere;  Proje ortağı Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası TESOB Başkanı Süleyman Torun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Coşkun Gökmen,   Göynücek Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Selim Bacanak, TABÜD Başkanı Yusuf Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, Göynücek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Enver Kılıç, Göynücek YEG Derneği Başkan Yardımcısı Halil Alaboğa, Yönetim kurulu üyeleri: Sivil Toplumcu Hüseyin Aras, Musa Güneş, Hüseyin Saraç, Yeliz Kılıç ve Şahin Atılgan Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneği Yönetim Yönetim kurulu üyeleri: Yusuf Yücel, Avukat H. Şensoy Özdemir, Gökhan Tekeş, Ahmet Günaydın, Güllü Çakmak  katıldılar.

Uzman Orhan Polat’ın sade ve akıcı bir şekilde 3 gün boyunca verdiği seminerler son derece faydalı olurken, Proje yazma Eğitimi de verildi. Polat seminerlerin devam edeceğini söyledi.

“Taşova Balı Ulusal ve Uluslararası Pazarla Buluşuyor” projesi, ilçemizde Ekim ayı sonu veya Kasım ayı başında yapılması planlanan Bal ve Yöresel Ürünler Fuarı ile taçlandırılacak.

 

Yorum Ekle