Amasya İtimat

SV AMASYASPOR, DEPREM ve DAYANIŞMA….,,,,

Ömer Gürer
6 Şubat sabah 05.00 te işe gitmek için uyandım, bende rutin hale gelen şöyle bir gazete başlıklarına bakarken çay içerim ama o sabah şok oldum aman Allah’ım ne olmuştu güzel ülkeme, güzel insanlarıma.

O günden bu güne bir tempoyla girdik, 30 bin nüfuslu bütün Lohne halkında bir acı ve hüzün vardı. Burada yaşayan bütün halklarda o hüzün vardı. Birey olarak, toplum olarak, birşey yapıp yarayı sarmaya yardımcı olmamız gerekiyordu ve SV Amasyaspor’un 30. Yılında yapacağı en büyük organizasyon deprem yardım organizasyonu imiş bunu gördüm.

Yaklaşık 6 tır malzemeyi ayrıştırıp tırlara yükledik. Kolay değildi ama altından toplum olarak (bütün halkların) yardımı ile kalktık.  Aynı zamanda Başkan Ali Yılmaz’ın öncülüğünde 6 kişilik kafile Türkiye’ye deprem bölgesine uçtu. Maddi ve erzak yardımlarını elleriyle halkımıza ulaştırdılar.  Çok teşekkürler yüreği güzel insanlar, bütün bu süreç içinde yaklaşık 400-500 kişilik bir iş gücüne öncülük etti SV Amasyaspor.

 

Dayanışmanın en büyük örneklerini gençlerimiz sayesinde gösterdik. İnanıyorum ki bu dayanışma bize, birbirimize sarılarak daha güzel günleri getirecektir. Bizim bu potansiyele sahip olmamız gerçekten çok büyük gurur, gençlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gençleri böyle görünce geleceğe yönelik umutlarımız kat be kat arttı.

Tabi ki temennimiz böyle büyük bir acıyı bir daha yaşamamak. SV Amasyaspor’un kampanyası kesinlikle devam edecek, erzak anlamında olmasa da bağış olarak devam edecek.

Ülkemizin başı sağolsun, bu acıyı hepimiz iliklerimize kadar hissettik.  Birlikte inanıyorum ki aşacağız. Başkanımız Ali Yılmaz’ın dediği gibi “Çocuklar sizi böyle görünce anladım ki bu ülke batmaz” Hepimiz birlikte acıları paylaşacağız ve azaltacağız, sevgiyle kalın..

Informasyon; Deprem bölgesine giden Başkan Ali Yılmaz, kızı Ünzile Yılmaz, Mustafa Yılmaz, Murat Önder, Çağatay Önder ve Mehmet Demir’e en içten teşekkürlerimizi sunarız, deprem bölgesinde yardımları yerine ulaştırdıkları için,yüreğinize sağlık güzel insanlar,,

Yorum Ekle