SÜMER AÇIKLADI: ”11 KÖYE 11 MİLYON TL’LİK SULAMA YATIRIMI”

İl Genel Meclis üyesi Ak parti Grup Başkan Vekili İnşaat Mühendisi Deniz Sümer 18 Ağustos 2022 Perşembe günü Gazetemizi ziyaret ederek 2022 yılında Amasya İl Özel İdaresinin Taşova ilçemizde yaptığı sulama projeleri hakkında bilgi verdi.

Sümer gazetemize yaptığı açıklamada: ”Taşova ilçemize bağlı Gemibükü, Mülkbükü, Umutlu, Kumluca, Şeyhli,  Dutluk, Güngörmüş, Gürsu, Yaylasaray, Elmakırı ve Yerkozlu köylerimizi kapsayan toplam 11 köyümüze Amasya İL Özel idaresi tarafından 11 milyon tl bedele sulama projeleri ve ihaleleri yapıldı.”
Kapalı sistem basınçlı sulama, Açık kanal (YÜS) sulama, Sulama havuzu yapım ve bakımı şeklinde olan sulama projelerinin köylerimize ve ilçemize katma değer sağlayacağını belirten Sümer, ”İl Özel İdaresinin tarıma olan desteği  artarak devam ediyor.
Bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde katkı sağlayan İlimiz Valisi Sayın Mustafa Masatlı, Milletvekillerimiz M. Levent Karahocağil ve Hasan Çilez, Ak Parti İl Başkanımız Ekrem Toto, Kaymakamımız Ahmet Gökceçik, İl Özel idaresi Genel sekreterimiz Erdin Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı ve İl genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Sulama suyumuzun tasarruflu ve verimli kullanılması, tarımın desteklenmesi ve üretimin artırılması amacı ile yapılan bu projeler ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Yorum Ekle