SÜLEYMAN BURSALI SAĞLIK MESLEK LİSESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI VİDEOSU ..

  SÜLEYMAN BURSALI SAĞLIK MESLEK LİSESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

   1997 Yılında eğitim ve öğretime Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 200 kişilik yurdunda başlayan, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi kendi binasın kavuşuyor.
   Önceki belediye başkanlarımızdan merhum Süleyman Bursalı’nın oğlu İşadamı Fuat Bursalı‘nın önemli katkıları ile yaptırılacak olan ve Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi adı verilecek olan okulun temel atma töreni kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi.
    8 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 11.00’de Devlet Hastanesi yanında başlayan törene Vali Abdil Celil Öz  ve Amasya protokolü,  Kaymakam Engin Uysal, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İşadamı Fuat Bursalı, İlçe protokolü, İl Genel Meclisi üyeleri, Belde Belediye Başkanları, il ve ilçe basın mensupları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, ilk olarak söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, İl genelinde eğitim yatırımları ve yapılacak inşaat ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra söz alan İşadamı Fuat Bursalı, okulun yapılış aşamasında emeği geçen Vali Öz, önceki Kaymakam İbrahim Halil Şivgan, Kaymakam Engin Uysal ve İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan’a teşekkür etti.
     Belediye Başkanı Özgür Özdemir ilçedeki göçün nedenlerini açıkladı ve görevi esnasında Taşova’ya  yer tahsisi yapılarak kazandırdıkları okulları anlattı.
    Kaymakam Engin Uysal, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek bu güzel hizmetin referans olarak yenilerinin yapılmasını istedi.
    Son olarak söz alan Vali Abdil Celil Öz, “Meslek liselerinin önünün açıldığını ve Amasya’nın eğitim konusunda şanslı olduğunu dile getirdi. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. İşadamı Fuat Bursalı’ya, İl Özel idaresi, Kaymakam ve belediye başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
    Vali Öz tarafından İşadamı Bursalıya plaket takdim edildi.
     Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin folklörü ilgi ile izlendi.Tören Protokolün temele harç koyması  ile son buldu.
    Havza Yapı Taşımacılık İnş.Ltd. Şti. tarafından yapılacak okulun karkas inşaatı, 150 günde tamamlanacak olup, zemin artı 3 kat ve 15 derslik olacak. Kaba inşaatın muhammen bedelinin 498 bin lira olduğu öğrenildi.
    İşadamı Fuat Bursalı’yı tebrik ederken, önceki belediye başkanımız  Merhum Süleyman Bursalı’yı rahmetle anıyor, tüm emeği geçenleri kutluyoruz. Hayırlı olsun.

Yorum Ekle