ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİN İSMİ ILGAZ’DA YAŞAYACAK

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİN İSMİ ILGAZ’DA YAŞAYACAK


Van’da meydana gelen depremde şehit olan ilçemiz doğumlu öğretmen Oktay Türkoğlu ve öğretmen eşi Emel Türkoğlu’nun isimleri Çankırı ili Ilgaz ilçesinde bir okula verildi.


Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce yaptırılan ve Millî Piyango adını taşıyan okullara, Van ilinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin adlarının düzenlenecek bir protokol dâhilinde verilmesi ilgi yazı ile istenilmişti. Dolayısıyla “Ilgaz Millî Piyango Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi”nin ismi, “Emel–Oktay Türkoğlu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi” olarak değiştirildi.


Millî Piyango adını taşıyan okullara depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin adlarının verilmesine ilişkin Maliye Bakanlığı ve Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 14/12/2011 tarihinde protokol düzenlenerek imzalandı.


Yapılan okula isim verme törenine şehit öğretmen Oktay Türkoğlu’nun ailesi katılırken, törende katılımcı aileler ve öğrenciler göz yaşlarına hakim olamadı.


Oktay Türkoğlu’nun babası İzzet Türkoğlu “Mesleklerini ve birbirlerini seven iki evladımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Çocuklarımızın en azından kendileri olmasa da isimlerinin yaşatılması acılarımızı bir nebze olsun hafifletiyor. Çocuklarımızın isimlerinin yaşatılması adına böyle güzel ve anlamlı düşünüp uygulamaya koyan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.


Ilgaz İl Milli Eğitim Müdürü Yurtkurtaran Dağdaş, şehit olan öğretmenlerin ailelerine plaket takdim etti.


——————-


O günden…



Plaket töreni…



2011 Van Depremi’nde yitirdiğimiz şehit öğretmenlerimiz…



Ana yüreği…



Ayrılış…


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.