SAMASDER KONGRESİ YAPILDI

İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun Amasya Kültür ve Yardımlaşma Derneği olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

18 Şubat 2018 Pazar günü Esenyurt Belediyesi Nikah salonunda saat 11.00’de başlayan kongreye; Samsun Dernekler Konfederasyonu Başkan Vekili Hüseyin Şimşek, İstanbul-Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Bahri Gökmen, Samsun İl Derneği Başkanı Erol Türkoğlu  üyeler ve davetliler katıldılar.

Davetlilere yemek ikramı yapılan kongreye katılan sanatçılar Hüseyin Şimşek ve Ayşegül Pınar mini konser verdiler. Kongrede konuşan SAM-KON Genel Başkan Vekili Şimşek, Ayvacık- Taşova yolu ihalesinde ihalenin iptal edildiğini ve önümüzdeki günlerde yeniden ihale açılacağını ve bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladı. SAMASDER Başkanı Burhan Erginer, Ayvacık yolu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ramazan Bayramının 2. günü Yeşiltepe köyü Evliya tepesinde geniş katılımlı bir şenlik düzenleyeceklerini söyledi,

Tek liste halinde girilen seçimler sonrasında dernek başkanlığına yeniden Burhan Erginer seçilirken, yönetim kurulu asıl üyeliklerine: Ömer Güntav, Abdullah Ertav, Mustafa Taşova, Zekeriya Çakır, Mustafa Yıldız, Hasan Güntav, Yılmaz Erginer Mustafa Çakır ve Mustafa Oğuztav seçilirken, Denetleme kurulu asıl üyeliklerine: Salim Ertav, Orhan Çakır ve Muhammed Ali Yıldız seçildiler.

Yorum Ekle