Psikolojik Terapide Online Danışmanlık: Tappy

Hemen herkesin ruhsal sorunlarla mücadele ettiği bir dönem vardır. Bu tarz süreçlerde uzman desteğine başvurmak yaşanan sorunların giderilmesi konusunda son derece belirleyicidir. Özellikle üstesinden gelinemeyen ve ruhsal denetimin yapılamadığı durumlarda uzman desteği zorunlu bir hal alır. Günümüzde ruhsal sorunları gidermek için tercih edilebilecek yöntemler ise son derece geniştir.

Son dönemde yaygın olarak tercih edilen “Online Terapi” uygulamaları, konforla ruhsal destek alınabilmesini sağlamaktadır. Uzman psikologların hizmet verdiği platformlarda, danışanlar ve danışılanları aynı dijital dünyada buluşturmayı hedeflemektedir.

Online Terapi Nedir, Neden Tercih Edilmelidir?

Online terapi, dijital dünya üzerinden uzman danışanlar eşliğinde gerçekleştirilen terapi uygulamalarıdır. Geleneksel terapi yöntemlerinden farklı olarak online terapi, dijital araçlarla uygulanır. Bu tarz terapilerde birincil öncelik danışanın mahremiyetidir. Dolayısıyla online terapi de dijital sistemler, gizliliğin korunması adına son derece güçlü bir altyapıya sahiptir.

Online terapide danışan ve danışılan arasındaki iletişim farklı metotlarla sağlanabilir. Özellikle son dönemde görüntülü görüşme yöntemi daha çok tercih edilirken online terapide:

  • Mesajlaşarak
  • Mailleşerek
  • Sesli konuşma yaparak

Uzman psikologlarla etkileşim kurmak mümkündür. Online terapi, klasik yöntemlere göre birçok avantaj sunar. Bu avantajların başında şüphesiz, her ortamdan terapi sürecine dahil olabilme imkanı en dikkat çekici olanıdır.

Danışman Seçebilme Özgürlüğü

Online terapinin sağlamış olduğu bir diğer önemli avantaj da uzman seçebilme özgürlüğüdür. Danışanlar, danışılanlar arasında arzu ettikleri ölçüde tercihte bulunabilir. Konfor alanını terk etmeden ruhsal sorunlarla mücadele edenlere uzman desteği sunan online terapi, sorunların gün yüzüne çıkması açısından da kritik bir önem arz eder. Konfor alanında daha rahat olan birey, yaşanan sorunların tespit edilmesi konusunda kesin veriler sunar.

Dijital dünya üzerinden uzman destekli terapi hizmeti sunulmaktadır. Fiyatlandırma ya da uzmanlık derecesi gibi faktörlere göre psikolog tercihinde bulunabilirsiniz. www.usetappy.com/ adresi üzerinden hizmet sunan danışanlar arasından tercihte bulunarak, yaşadığınız ruhsal sorunların giderilerek kontrol altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Ekle