ÖZKAN AĞIŞ BAŞARILI ÖĞRENCİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÖZKAN AĞIŞ BAŞARILI ÖĞRENCİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI


Taşova’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildiler.


Taşova’da 2011-2012 eğitim öğretim yılında SBS sınavlarında başarılı olan öğrenciler 25.08.2012 günü yapılan bir etkinlikle ödüllendirildiler.


Özkan Ağış İlköğretim Okulu toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde Okul Müdürü Salih Zeki Gültekin “2011-2012 yılında okulumuzdan 32 öğrencimiz SBS sınavlarına girmiş olup bunlardan 22 tanesi başarılı olarak ilçe genelinde birinci il genelinde ise 120 okul arasından 22. olma başarısını sağlamıştır.” dedi.


Amasya CHP Milletvekili Ramis Topal “Sınavlara girerek başarılı olan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi kutluyor ve bu okulu yaptıran hayırsever Özkan Ağış Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.


Okulu yaptıran hayırsever vatandaş Özkan Ağış ise “Bizler zor şartlar altında eğitimimizi tamamladık ve o dönemlerde çok fazla okul da yoktu ve ben bu eksikliği gördüğüm için bu okulu yaptırdım ancak okulu yaptırmakla iş bitmiyor ve burada okuyup başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek gerekiyor ve biz de bu yıl başarılı olan öğrencilerimize ödüllerini veriyoruz. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen tüm öğrencilerimizin ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum” dedi.


Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir “Kendi döneminde ülkemizde çok az üniversite olmasına rağmen çok zor şartlarda okuyan ve okumanın zorluğunu bilmesinden dolayı ilçemize bir ilköğretim okulu yaptırıp ayrıca burada öğrenim gören ve başarılı olan öğrencilerin her zaman yanında olan Özkan Ağış’a teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimizi, başta anneler olmak üzere ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum” dedi.


Düzenlenen ödül törenine Amasya CHP Milletvekili Ramis Topal, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Hayırsever Özkan Ağış, Tekva Başkanı Ali Rıza Ağış, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.
Yorum Ekle