ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI TOPLANTISI YAPILDI

 

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI TOPLANTISI YAPILDI


İlçemizde 11 Ekim 2012 Perşembe günü Özel Eğitim Kurumları Toplantısı Yapıldı.


Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde faaliyet gösteren özel öğretim kurumlarının kurucu, yönetici ve eğitim personeline yönelik düzenlediği toplantıda, özel eğitim kurumlarının daha düzenli olması için yapılması gerekenler anlatılarak sorunlar ve çözüm yolları ele alındı.


Taşova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu toplantı salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ar, Taşova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Akkoyunlu, Merzifon İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İhsan Üçok, Gümüşhacıköy İlçe Milli  Eğitim Şube Müdürü Yaşar Tekin ve özel öğretim kurumlarının kurucu, yönetici ve eğitim personelleri  katıldı.


Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ar “Sizler bizim için son derece önemlisiniz. Ancak var olan sıkıntıların aşılması için bir çaba içerisinde olmalıyız. Siz üzerinize düşeni yapın, biz de size yardım konusunda elimizden ne geliyorsa yapalım. Pek fazla problemimiz yok ve bu konuda birçok ilden daha iyi durumdayız. Şu an Amasya genelinde toplam 63 özel öğretim kurumu 433 derslik 593 öğretmen ile 11 bin 606 öğrenciye hizmet verilmekte… Sizler ticari bir kurum değilsiniz, birer eğitim kurumusunuz” diye  konuşmasının ardından il eğitim denetmenleri tarafından rehabilitasyon merkezleri, motorlu taşıtlar sürücü kursları ve dershanelerinin kurucuları, yöneticiler ve eğitim kurumlarına kurumlarla ilgili modüllerin kullanımı tanıtıldı..


Daha sonra toplantıda tespit edilen sorunlarda çözüm yolları arandı.


Yorum Ekle