ORTAK AKIL TOPLANTISI YAPILDI

 


    


                     ORTAK AKIL TOPLANTISI YAPILDI


 


 


     Kaymakam Engin Uysal  başkanlığında ilgili daire amirleri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin hazır bulunduğu “Ortak Akıl “toplantısı  14 Kasım 2012  Çarşamba günü saat 10.00  da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Vakfı   salonunda gerçekleştirildi.


   


    Kaymakam Engin Uysal  açış konuşmasında;Ortak Akıl Toplantısının, ortak görüş oluşturmayı, ortak sorunlara çözüm bulmayı, daha iyiye ulaşmak, gelişmek için neler yapılması gerektiğini belirlemeyi ve ortak hedefler seçmeyi sağlayan bir çalışma düzeni olduğunu bu nedenle toplantının düzenlendiğini belirtti.


  Uysal ; İlçemizdeki  eğitim seviyesinin  daha üst seviyelere çıkarılması için yapılan çalışmaları ve ilçede yaşayan vatandaşların huzuru için yapılmakta olan   asayiş ve  denetlemeler hakkında açıklamalarda bulundu.


    İlçe Emniyet Müdürü Hüray Sancı ve Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Alper Soner Serin ;ilçede ve köylerde bulunan umuma ait yerleri sık sık denetlediklerini ve gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu ifade ettiler.


  Toplantıya katılanların konu ile ilgili görüşlerine yer verildi.


   Katılımcılar, Eğitim konusunda  dilek ve temennilerini söylerken, özellikle öğrencilerin  uğrak noktası olarak bilinen İnternet kafe ve benzeri yerlerin daha sık ve  kapsamlı bir şekilde denetlenmesini, öğrencilerin  okulda ve  ikametlerinde  ziyaretlerinin yapılması istediler. İlçemizde  bayanların çalıştığı ve yüksek sesle gürültü yapan içkili yerlerin ilçe dışına çıkarılarak denetlenmesi konusunda ortak görüşe vardılar.


     Kaymakam Engin Uysal  başkanlığında  yapılan Ortak  Akıl Toplantısına ;Emniyet Müdürü Hüray Sancı, Jan. Bl. Kom .  Kd.Üst Teğ.Alper Soner Serin,İl Genel Meclisi Üyeleri, Sezai Cingöz,Yusuf Koca ,Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Çinaz,İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Rıza Atasoy,CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp, MHP İlçe Başkan Vekili Vehbi Soyal, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi  Başkanı Turgut Çelik,Esnaf Odası Başkan Vekili Haşim Atasoy,Eğitim Bir-sen Başkanı Kemal Vehbi Onay,Eğitim –Sen Başkanı Özcan Tahtasakal,Kamu-Sen Başkanı Nurettin Alan ve Karadenizliler Dernek Başkanı Bayram Öztürk katıldı.


 


 


   


    


     


 


   


Yorum Ekle